Таг:, , , ,

Кои фонтови се користени за создавање на најпознатите логоа во светот?

Италијанскиот графички дизајнер Emanuele Abrate направи графичка презентација на фонтовите кои...

Неговото убиство привлече огромно внимание и ја шокираше јавноста: Кој беше убиецот на Џани Версаче?

Андреј Кунанан, 27-годишен сериски убиец е човекот одговорен за убиството на повеќе мажи,...

Совети од дизајнерите на ентериер: На овој начин домот ќе ви изгледа поелегантен

Ентериерот секогаш го прикажува карактерот на сопственикот, а неколку клучни детали го...

Викторија Бекам со шик стајлинг ја прослави ревијата во Њујорк со својот сопруг Дејвид Бекам

После успешната ревија во Њујорк, Викторија ја помина вечерта со нејзиниот сопруг на...

Кејт Мос и Џиџи Хадид го потврдија нивниот статус на супер модели во новата кампања на Stuart Weitzman

Двете се едни од најпознатите супер модели во светот, иако се 20 години разлика.  Едноставно...

Грациозна и драматичана колекција на Oscar de la Renta за есен 2018

Дизајнерското дуо Лаура Ким и Фернандо Гарсија ја претставија есенската колекција на...

Фантазија преточена во реалност – Невестинската колекција на Zuhair Murad за есен 2018

Либанскиот дизајнер на високата мода Zuhair Murad ја претстави колекцијата венчаници за...

‘Кралицата на бикините’ – Емили Ратајковски ја претстави својата прва дизајнерска колекција

Ако постои една славна личност која го одбележа ова лето тоа дефинитивно е Емили...

Разиграна и романтична пролет во Valentino

За Pierpaolo Piccioli дури и секојдневната кежуал облека треба да изгледа заносно. Креативниот...

Обединети најпопуларните супермодели на ’90-тите

Наоми Камбел, Клаудија Шифер, Синди Крафорд, Хелена Кристенсен и Карла Бруни заедно...

Елегантната колекција на Victoria Beckham за пролет 2018

Популарната дизајнерка ја претстави својата колекција за пролет 2018 на Њујоршката модна...

Познати ѕвезди на ревијата на Tom Ford на модната недела во Њујорк

Не постои ниту еден дизајнер кој може да собере толкав број на познати ѕвезди на едно место,...

Новата кул дизајнерска колекција на Џиџи Хадид со Tommy Hilfiger

Од мај оваа година беше познато дека Џиџи повторно ќе застане во улога на дизајнер и...

Познати дами кои се омажија во Vera Wang венчаници

Сонот на секоја девојка е на својот најсреќен ден да носи венчаница од Vera Wang. Низ времето таа...

Новата кампања на Gucci инспирирана од “Војна на ѕвездите”

Креативниот директор на модната куќа Gucci – Алесандро Мишел кој минатата сезона беше...

Кинескиот авиопревозник го облече својот екипаж во парчиња од високата мода

Можеби не ви паѓа на памет дека екипажот во авионите е облечен во дизајнерски парчиња, но тоа...

Atelier Versace со божествена колекција која магепсува

“Atelier Versace е фантазија која оживува. Се работи за моќ и нежност во силата кога тие две ќе се...

Ова е иднината: Хотел кој плови по светот

Луксузните крстарења какви што се организираат денес, доколку некогаш се реализира овој...

Фотогенично семејство кое стана хит: Мајка и татко дефилираа со двете деца на ревијата на Долче и Габана

Долче и Габана веќе неколку сезони го ставаат фокусот на семејството и создаваат складни...