Таг:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Се лизнал и парализиран лежел 20 часа, а неговиот најдобар пријател му го спасил животот

Доказ дека кучето е најдобриот пријател ни доаѓа и од оваа приказна за човек кој се лизнал и...

5 причини зашто не доживувате оргазам и што да направите

Темата за која ретко се зборува е оразмот, зошто некои жени не го доживуваат и го глумат?...

Стотина македонски доктори добија едукација за естетиката од престижниот француску доктор

Минатиов викенд, престижниот француски експерт за естетика, професор доктор Jean Pierre Amseleem им...

Во животот никогаш не можете да знаете кој е кој и кој може да ви помогне!

Еден бездомник од Брисел засекогаш му го промени животот на еден лекар од Србија кој не...

3 работи што треба да ги направите до 22 септември

Под влијание на енергијата на Девицата, астролозите советуваат дека треба да ѝ дадете...

Депресија кај деца – како да ја препознаете и што да направите

Мојата 11 годишна ќерка седи тивко во ќошот на собата и ја гали нашата мачка додека нејзините...

Лекарите предупредуваат: Никогаш повеќе не ја ставајте храната во алуминиумска фолија

Дали сте и вие дел од луѓето кои сите остатоци од храна ги замотуваат во алуминиумска фолија,...

Погледнете што се случува со бебето кое го носи мајка која е пушач на цигари

Според резултатите од студија направена на Универзитетот Дурхам, пушењето цигари за време...

Корисен совет: Вечерва спијте на лева страна затоа што тоа може да ви го промени животот

Левата страна на телото е доминантна лимфна страна, па секоја болка во левата страна е...

Сите сметаме дека 120 со 80 е нормален притисок но цел живот мислиме погрешно

Општоприфатеното мислење дека нормалниот крвен притисок изнасува 120 со 80 и дека сите...

Сликал доктори како спијат на должност и добил неочекувана реакција

Блогер од Мексико ставил на интернет слики кои ги направил во болница, каде се гледа дека...

Таа е Mакедонка, а тој од Египет: Направија македонско-арапска свадба за која долго ќе се раскажува (ФОТО+ВИДЕО)

Слаѓана и нејзиниот избраник Фарук ја направија свадбата која долго ќе се помни и...

Научниците одговорија на прашањето: Повеќе секс, подобро здравје?

Сексот докажано делува како антидепресив, го смалува стресот, опушта и позитивно влијае на...

Авганистан во 1960те години, преку фотографии кои сигурно ќе ве изненадат

Кога ќе ги прашате луѓето за прва асоцијација со Авганистан денес ќе ви кажат: воена зона,...

Еве поради што очите ви се црвени после капење во базен

Сигурно некогаш сте нурнале во базен без заштитни очила. Тогаш сте забележале дека отпосле...

Жена го фотографирала своето породување, а резултатот е емотивни и прекрасни фотографии

Често гледаме фотографии од породувања, но сите тие се од друг агол, од агол на таткото,...

Зошто понекогаш киваме 3 пати едно по друго?

Понекогаш киваме еднаш и ќе ви речат „На здравје“, ама кога ќе кивнете три пати едно по...

Ставил силикони за да добие облог и си заработил 100.000 долари

За да добие облог Brian Zembic од Канада, во 1996 година ставил силикони на градите.  Имено, Brian кој...

Што значи кога ви трепери левото око, a што кога ви трепери десното

Треперењето на окото, медицински познато и како Блефароспазам или Миокимија е присилно...

Мис Универзум го фати најзгодниот доктор на светот и секако тие се најзгодниот пар на светот

Веројатно се сеќавате на најзгодниот доктор на светот, тој пред некое време беше сингл и ја...