Таг:, , ,

Домаќинки, чистете колку сакате, но животот е некаде надвор

На социјалните мрежи се споделува една интересна приказна која решивме да ја споделиме со...

Памела Андерсон му кажа „не“: Ја раскина врската со 20 години помладиот фудбалер

Популарната Памела Андерсон (51) ја раскина врската со речиси 20 години помладиот фудбалер...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (10 – 16 СЕПТЕМВРИ)

  Овен Сѐ уште постојат мали задачи кои морате да ги завршите. Во дел од нив, вие ќе ја...

Лавица се дружела со туристите: Пришла до возилото и почнала да се гали, а тоа што следувало потоа ќе ве остави во неверување (ВИДЕО)

Доказ дека дури и големите мачки се големи „мази“ е ова видео на кое се гледа како една...

Во четврток е Св. Пантелејмон, заштитник на медицината – еве зошто на тој ден треба да започнете бизнис

Свети Пантелејмон се родил во Никомидија од татко незнабожец, Евсторгиј, и мајка...

Погледнете како изгледа луксузниот дом на актерот Том Круз (ФОТО)

Славниот актер е горд сопственик на новиот апартман во Clearwater, Florida кој се наоѓа во...

Денеска е Св.Марина – господарка на оганот, ова никако не треба да го правите

Денеска е Св. великомаченица Марина. Оваа Марина се роди во незнабожечки дом во Антиохија...

Ова семејство има необична дадилка, а тоа е нивната мачка! (ВИДЕО)

Домашните миленичиња се вистинска радост во домот на секој сопственик. Но, нивната...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (16 – 22 ЈУЛИ )

Овен Сѐ уште постојат мали задачи кои морате да ги завршите. Во дел од нив, вие ќе ја...

Природно и ефикасно: Најевтини трикови кои ќе ги истераат мравките од вашиот дом

Не го прскајте повеќе вашиот дом со отрови, обидете се да се ослободите од мравките на...

Генијални трикови за кои ви е потребна само пластична фолија

Самолепливата фолија е корисна за многу нешта, а не само за замотување на храна. Таа може да...

Разладете се без клима со помош на овие трикови

Високите летни температури се повеќе се зголемуваат од ден на ден. Доколку немате клима уред...

10 идеи кои ќе ви помогнат во разубавувањето на собата на вашето дете

Потребен ви е поголем простор, а сепак сакате вашата креативност да е на највисоко ниво?...

Меси е еден од најплатените фудбалери во светот, а вака изгледа неговиот дом! (ФОТО)

Иако заработува дури седум милиони евра месечно, домот на Лионел Меси изгледа скромно. Иако...

Подобрете ги вашите финансии преку следење на овие совети

Живеењето во свет каде што постојано тежнееме кон нешто за кое не сме во потполност сигурни...

Применете ги овие трикови и мувите ќе бегаат од вас и од вашиот дом

Освен што се здодевни, мувите се и извор на зараза. Имено, мувата на своите нозе прекриени со...

Претворете ја терасата во рајска градина со помош на овие трикови

Сезоната на уредување на терасата со цвеќиња е во тек, а пред да започнете со реализација на...

Запомнете, секој од нас ги заслужува овие 5 работи во својот живот!

За да бидеме способни да дадеме љубов и почит, најпрво треба тоа да го чувствуваме кон самите...

Прекрасна медитеранска куќа која наликува на цвет

Минималистичка, едноставна, природна, со прекрасен поглед на Медитеранот, оваа куќа...

Ретко видени приватни фотографии од Фреди Меркјури и неговиот долгогодишен партнер

Еден од најталнтираните пејачи кои некогаш живееле, Фреди Меркјури, покрај тоа што е познат...