Таг:, , , , , , , , ,

Вљубете се во Прага, фотографирана од една поинаква перспектива (ФОТО)

Фотографот Алан Брутенич обожава да ги користи своите пилотски способности како пилотот на...

Видео кое остава без здив: Силните есенски бои кои ги создава природата во Јута!

За многумина, есента е омиленото годишно време. Сезонската промена носи пониски...

Летачка када? Да и тоа е возможно. Погледнете како изгледа и како се управува! (ВИДЕО)

Станува збор за дрон со кој може да лета човек, а „кокпитот“ е направен од када. „Летачката...

Објавени најдобрите 20 фотографии направени со дрон за 2017 година

Dronestagram ги објави најдобрите фотографии направени со дрон во 2017 година, а на нив се прикажани...

Победниците од четвртиот интернационален натпревар на фотографии направени со дрон

Прогласени се победниците на четвртиот интернационален натпревар на фотографии направени...

Преубаво видео: Снежната покривка во населбата Аеродром снимена од дрон 

Ако пред извесно време имавме објавено видео „Ноќен лет над Скопје“ , овој пат ви го...

20 најдобри фотографии направени од дрон во 2016 година

Последнава година особено популарни се дроновите, а се повеќе фотографи ги користат како...

Поплавените места во Скопско снимени од дрон (ВИДЕО)

Невремето и поплавите во Скопско одзедоа животи на 22 граѓани. Истовремено оставија стотици...

Амазон ќе доставува пратки преку летечки дрон-поштар

Најголемата интернет продавница Амазон многу скоро ќе почне да го тестира својот дрон –...

Неверојатно ретка снимка од делфин кој уловува ајкула

Неверојатно ретка снимка од дрон кој летал над водите во близина на Сиднеј, Австралија....

Видео: Огнометот над Скопје снимен со дрон

Точно на полноќ во главниот град беше означено доаѓањето на новата и заминувањето на...

Холандија воведе амбулантен дрон

Секоја година речиси еден милион луѓе во Европа доживува срцев удар, а само осум проценти...

Видео: Дрон сними човек како се сонча на ветерница

Помеѓу сите други прашања што ќе си ги поставите кога ќе го видите видеото снимено со дрон,...

Заборавете на “селфи” стаповите, ова нешто во иднина со сигурност ќе ги замени!

За љубителите на “селфи” фотографиите овојпат имаме интересни вести… Швајцарската...

Видео: Овој татко ја следи својата ќерка со дрон …

Една интересна ситуација. Американецот Крис Арли го купил дронот за реклама за својот...

ВИДЕО: На кого му е потребно овчарско куче, кога постои дрон?

Фармерите отсекогаш се потпирале на инстинктот на вештините на овчарските кучиња. Овој дрон...

Дрон успеа да го сними средиштето на активен вулкан: Погледнете ја оваа неверојатна глетка!

Сите ние знаеме дека вулканите се исклучително опасни, па токму затоа ерупциите главно се...

Ви снемало пури среде играње голф? Викнете дрон (ВИДЕО)

На баткава среде играње голф му снемало пури, па си нарачал достава со дрон.  Мислите ова ќе...

Награда од милион долари за најдобриот дрон

Прогласени се победниците на натпреварот во Дубаи „Дронови за добри дела“ во кој...

Видео: Летачка достава на пица?

Во Индија, ако нарачате пица од Франческо пицеријата, многу брзо летачки објект ќе ви го...