Таг:, ,

Се празнува еден од дванаесетте големи апостоли: Среќен именден Јаков

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 9-ти октомври. Денеска е Св....

ВИКЕНД ХОРОСКОП (22 СЕПТЕМВРИ – 23 СЕПТЕМВРИ, 2018)

  Овен  Не реагирајте непромислено и не дозволувајте вашите соработници да ве вовлечат во...

Погледнете го видеото кое ќе ве натера да ги оставите телефоните и да почнете да спортувате

Спортувањето и физичката активност оставаат длабоко и позитивно влијание врз секој...

Ова се последните зборови на Исус Христос. Нивното значење треба секој да го знае!

Ова се последните зборови на Исус Христос кои ги изговорил пред да биде распнат на крст....

Оглас кој расплака многумина: Баба нуди бесплатно сместување на студенти, а за возврат моли само за едно нешто

На еден од најпознатите сајтови за огласи во Србија осамна покана која навистина звучи...

Мистериозните тајни на луѓето со кафеави очи, за кои ни самите не се свесни

Неколку истажувања дошле до навистина интересни информации поврзани со луѓето кои имаат...

Денес е Духовен понеделник-ако сакате чисто и бело лице, ова мора задолжително да го направите

Вчера беше еден од најголемите православни празници, Света троица или Духови, кој се...

Денес и утре запалете свеќа и сетете се на блиските, но ова никако не го правете

Православните христијани денеска и утре ја одбележуваат Задушница, а во недела Духовден....

Јана Бурческа со бујно деколте и висок шлиц го запали Киев! (ФОТО)

Остануваат уште само неколку дена до евровизиското претставување на нашата Јана Бурческа...

Од балерини до мачки: Еве во што се маскираа македонските ѕвезди за 1-ви април! (фото)

Сигурно и вам само ведри мисли ве врзуваат за 1-ви април. Денот на шегата става насмевки на...

дали полица полна со трофеи значи дека вашето дете е најдобро? Како да се поттикне здрав натпреварувачки дух?

За некои родители зборот натпреварување е неприфатлив. Не само што натпреварувањето им...

Во недела е Прочка: Што треба да направите на овој голем празник?

Македонската традиција за Прочка е богата и разновидна. Секаде се одбележува овој празник...

Денеска се слави семејството чии синови станаа светци

Денеска е Преподобен Ксенофонт, Марија, Јован и Аркадиј. Угледни и богати цариграѓани....

Зошто треба да им бидете благодарни на Водолиите?

Водолиите се индивидуалисти, понекогаш чудни за другите поради нивното размислување, но тие...

Денеска е Света Нина и Свети Сава

Света Нина потекнува од благородничко кападокиско семејство. Од мала била воспитана во...

Стара семејна фотографија која открива нови мистерии

Иако можете да не верувате во приказни за духови, тие сепак постојат и побудуваат интерес...

7 знаци дека починатите се обидуваат да допрат до вас

Загубата на саканите е секогаш е тешка и непреболна. Како дел од тагата, се јавуваат многу...

Разбудете го хуманиот дух, бидејќи веќе некој го сторија тоа …

  ООЦК Кисела Вода како и години наназад, учествува во ПХВ проектите. Програмата Црвен...

Фото: Си правела селфи, сликала дух

Грејн Даудал сакала да си направи селфи, но воопшто не очекувала дека на сликата ќе се појави...