Таг:, , , , , , , , , , , ,

Ова се најлошите љубовни комбинации според хороскопските знаци!

Можеби ве привлекла љубовта на прв поглед, но големи се шансите дека врската помеѓу овие...

Астрологија: Не сакам да бидам Рак во хороскоп!

Во месецот на Ракот, астрологот Тамара Грујовиќ ги објаснува сите карактеристики кои го...

Постојат два типа на експресен секс, а еве зошто се добри за вашето здравје!

Спалната соба е сигурно место за нежно и долго водење љубов, но ништо не може да се спореди со...

Изберете ја пеперутката која најмногу ви се допаѓа и откријте што кажува тоа за вас!

Пеперутките се древни и прекрасни симболи. Тие ја симболизираат душата, вечниот живот и...

Што открива омилената боја на долна облека за вашиот карактер?

Кога купувате долна облека внимавате на моделот, квалитетот, но дефинитивно и на бојата....

Мажите родени во овие хороскопски знаци се плашат да се вљубат и да покажат емоции

Мажите со овие хороскопски знаци се плашат да се вљубат поради повеќе причини. Не е за секого...

Замислете 5 кофи со вода: Клучот за среќа се крие во оваа едноставна вежба

Доктор Алан Шлехтер, психијатар и професор на Универзитетот во Њујорк, наведува дека клучот...

Што открива месецот на раѓање за вашиот карактер?

Користењето на нечија дата на раѓање за откривање на неговиот карактер е метод кој се...

Домашни миленичиња чија сличност со познатите личности е неверојатна!

Зошто ги обожаваме нашите домашни миленичиња? Можеби затоа што во нивните изрази на лицето...

Интимните љубовни моменти на паровите прикажани преку илустрации

Најинтимните и најубавите моменти на паровите со случуваат позади затворени врати....

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (25 АПРИЛ 2018)

Oвен  Денес е поволен ден за подобрување на работите на љубовен план. Ако сте во врска,...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (17 АПРИЛ, 2018)

Овен  Околностите се погодни за зближување со лице што ве привлекува на интелектуално ниво....

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (30 МАРТ, 2018)

Овен  Денес енергичното ниво ви е стабилно и сте исклучително функционални, но поради...

Што мислат жените за сексот за една ноќ и дали се каат потоа?

Норвешки научници спровеле истражување на кое ги испрашувале норвешките и американските...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (28 МАРТ, 2018)

Овен Не ви недостасува енергија, ви недостасува организација. И како такви, делувате...

Ова се заедничките карактеристики на секоја жена според хороскопскиот знак

Вагите се паметни, софистицирани и духовити жени. Раковите се родени да бидат визионери и...

Џоџо Мојес ја најави третата книга од трилогијата „Јас пред тебе“

Љубителите на книгите на Џоџо Мојес имаат само неколку месеци да се подготват за она што...

Видео полно со емоции за тоа што се случуваше во Хрватска

Македонската ракометна репрезентација донесе многу радост, но и тага и разочарување на...

„Мислам дека омразата е потрошена енергија и воопшто не е продуктивна“…Што е среќа според Хичкок?

„Разговор со Алфред Хичкок“ е насловот на интервјуото од 1964 година за канадската...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (11 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Непријатните вести или сеќавањето на нешто што се случило одамна може да го расипе...