Таг:, , , , , , , , , , , ,

„Мислам дека омразата е потрошена енергија и воопшто не е продуктивна“…Што е среќа според Хичкок?

„Разговор со Алфред Хичкок“ е насловот на интервјуото од 1964 година за канадската...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (11 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Непријатните вести или сеќавањето на нешто што се случило одамна може да го расипе...

Врската помеѓу мајката и ќерката е најсилна

Не постои сомнеж дека врската помеѓу мајката и ќерката е нераскинлива. Според едно...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (09 НОЕМВРИ, 2017)

Овен Денес енергичното ниво ви е стабилно и сте исклучително функционални, но поради...

Еве зошто треба да простиме секому, дури и на тие што не заслужуваат

Во детството сме присилени да простуваме. На пример, кога другарот од соседството ви ја...

10 знаци дека имате натпросечна емпатија

Емпатијата е способност да чувствувате емоции на повисоко ниво, и тоа не само вашите, туку и...

Глувото бебе коешто за прв пат го слушна гласот на неговата мајка (ВИДЕО)

Најсреќниот момент за секоја мајка е кога ќе го слушне првиот плач на нејзиното новороденче....

ХОРОСКОПСКИ СУДБИНСКИ ВРСКИ: Oвие знаци постојано се привлекуваат едни со други

Во хороскопот постојат неколку знаци за кои астролозите велат дека се отелотворение на...

Ова се 3-те најљубоморни хороскопски знаци

Поблага форма на љубомора е пример и доказ дека постојат емоции. Сепак оној тежок облик на...

Неколку ситуации во коишто се нашол секој што има мачка

Уште од антички времиња, луѓето им се восхитувале на мачките – и не е тешко да се види...

Еве зошто никогаш не треба да започнете расправија кога сте лути

Понекогаш губиме контрола над нашите емоции за време на некоја „сочна караница“ и не...

Како да го направите поемотивен во љубовта и покреативен во сексот?

Спор во покажувањето емоции, но брз во креветот, тоа и не е баш најсреќната комбинација за...

Зошто жените сакаат романтични текстови?

Дали некогаш сте помислиле „ова што го читам сега, некогаш требаше да му го кажам…“?...

Неизмерна радост: 13-годишно девојче со срцева болест дознава дека ќе добие ново срце

Реакцијата на болно девојче, кое од мајка си ја слуша веста дека ќе добие ново срце, ќе ве...

Поставете ѝ ги овие 50 прашања и дознајте сè за нејзиниот карактер

Секој човек си носи своја приказна со себе. Луѓето не треба веднаш да се оценуваат, затоа што...

ДАЛИ ИМАТЕ РАЗВИЕНА ЕМОЦИОНАЛНА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА?  

Постојат различни видови на интелигенција, а последните истражувањата покажуваат дека...

Мислите дека го губи интересот за вас?

 Ако се најдете во ваква ситуација, не очајувајте, тоа не значи дека е крај. Еве што треба да...

Нештата кои те прават посакувана

Додека светот се обидува да ги открие карактеристиките на најпосакуваните дами, вистината...

Неколку знаци дека поранешниот сака да му се вратите

 Прекинот на врската често знае да направи да се чувствуваме безнадежно, фрустрирано и не...

САМО МАЛ ДЕЛ ЗНААТ КОЈА Е НЕЈЗИНАТА МОЌ

Без разлика дали ги обожавате генијалните мелодии на Моцарт, реге звуците на Боб Марли или...