Таг:, , , , , , , , , ,

Овие 4 знаци покажуваат дека сте под емоционален стрес

Стресот стана голем дел од нашиот секојдневен живот, што понекогаш не сме ни свесни дека сме...

Зошто се дебелееме? На 15. декември „Crossfit Skopje“ организира работилница за правилната исхрана! Едуцирајте се!

  Општо е познато дека храната е основен извор на витамини, протеини и јаглехидрати...

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП (01 – 02 ДЕКЕМВРИ 2018)

Овен  Извршувањето на работните задачи ќе ви одземе поголем дел од викендот, а слободно...

Со секој дел од телото доминира одреден знак, откријте го вашиот енергетски хороскоп

Со секој дел од телото доминира одреден знак. Кога имате здравствени проблеми, важно е да ја...

Валдорф салата: Лесна, вкусна и освежителна (РЕЦЕПТ)

Салатата е освежителна и хранлива, а помага при забрзување на метаболизмот и зголемувањето...

Помешајте ги овие две состојки пред спиење и наутро ништо нема да ве боли

Испијте го овој напиток еден час пред спиење. Може да ви помогне наутро да се разбудите...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (12 НОЕМВРИ – 18 НОЕМВРИ 2018)

          Овен Влегувате во зона полна со енергија за патување и авантуристички...

По 100 години чекање, ова е најмоќниот ден во ноември! Направете го ОВА и ќе ви се исполнат сите желби

Единаесеттиот ден од единаесеттиот месец вибрациски е секако силен, а бидејќи се наоѓаме во...

Како да откриете имате ли негативна енергија во вашиот дом?

Негативната енергија во вашиот дом може лошо да влијае на расположението, исто така...

Кога жената е сакана на вистинскиот начин, таа може да направи сѐ

Кога една жена е сакана на вистинскиот начин, нејзините ѕидови почнуваат да се рушат. Тогаш...

Пет работи кои никогаш не треба да ги правите наутро

Како го започнувате утрото, таков ќе ви биде и целиот ден. Ако утрото го почнете без енергија,...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (30 ОКТОМВРИ, 2018)

Овен  Не ви недостасува енергија, ви недостасува организација. И како такви, делувате...

Овие зборови привлекуваат лоша енергија: 3 реченици кои никогаш не треба да ги изговaрaте

Постојат три реченици кои никогаш не би требало да ги изговaрaте, бидејќи привлекуваат лоша...

5 погрешни работи кои ги правите кога сте настинати

Тешко дишете, кивате, кашлате, се ви се собрало, очајни сте и посакувате да оздравите. Мислите...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (29 ОКТОМВРИ – 04 НОЕМВРИ)

Овен Имате можност својата кариера да ја пренасочите кон она што сакате да го работите. Но...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (27 – 28 ОКТОМВРИ, 2018)

Овен  Некоја деловна понуда многу ќе ве заинтересира, но одлуката ќе биде тешка. Енергијата...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (22 ОКТОМВРИ – 28 ОКТОМВРИ)

Овен На работното место ќе се впуштите во ризична инвестиција и покрај некои забрани и...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (15 ОКТОМВРИ, 2018)

Овен Очекувајте промени на работното место. Не е исклучена можност да ве повикаат на итна...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (06 – 07 ОКТОМВРИ, 2018)

Овен  Ве нервираат луѓето што постојано ви кажуваат дека секогаш може да сметате на нив, да...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (03 ОКТОМВРИ, 2018)

Овен  Оптимистички сте настроени, а тоа денес ви оди во прилог. Бидете толерантни и...