Таг:, , , ,

Зошто Мрзливците се „мрзливи“?

На сите ни се познати слатките Мрзливци. Нивниот невин изглед ни ги топи срцата, а тоа што се...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (12 ЈУНИ 2018)

Овен  Нема ништо поубаво од читање книга во кревет. Почнете го така денот и ќе ги видите...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (06 ЈУНИ 2018)

Овен  Сѐ ќе постигнете на време. Доколку имате хоби, уживајте во него. Размислете и...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (01 ЈУНИ 2018)

Овен  Петок, почеток на викендот, крај на работната недела. Со нетрпение го чекавте овој ден,...

Нема да поверувате: Знаете ли што се лекуваат дршките од црешите – никогаш не ги фрлајте

Иако сите знаеме дека црешата е вкусно и здраво овошје, сепак она што е помалку познато е...

Набавете го уште денес: Ова растение мора да го имате во домот – носи пари и среќа

Божурот е растение кое секоја жена треба да го има во домот и тоа поради многу причини. Тоа е...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (29 МАЈ 2018)

Овен   Доколку не сте во врска, денес ќе биде поволен ден за подобрување на вашиот љубовен...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (25 МАЈ 2018)

Овен  Вашиот натпреварувачки дух ќе биде на највисоко ниво во денот кој ви претстои. Вашата...

Верувале или не, овие 5 намирници ќе ви дадат повеќе енергија наутро од кафето!

Повеќето луѓе наутро кога ќе се разбудат најпрво посегнуваат по шолја кафе бидејќи им дава...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (14 – 20 МАЈ 2018)

Овен Време е за романтика! Исполнете му некоја желба на партнерот и опуштете се во неговото...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (14 МАЈ 2018)

Овен Не би било лошо доколку денес размислите за вашите постапки од пред некое време....

Ова е најбрзиот начин да ја вратите енергијата: Овошни сокови за добро здравје! (РЕЦЕПТ)

Брзиот начин на живот, храната богата со штетен холестерол, лошите животни навики, како и...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (01 МАЈ 2018)

Овен  Потрудете се да размислувате малку поразумно кога се работи за љубовта и романсата....

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (23 – 29 АПРИЛ 2018)

Бик Кажете им здраво на длабоките мисли. Оваа недела ве очекува фаза на патување низ вашата...

Направете ја оваа здрава и превкусна салата од морков, бадем, брусница…

За да направите здрава салата, потребно ви е малку имагинација и неколку проверени состојки....

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (13 АПРИЛ, 2018)

Овен  Денес ќе го разбудите перфекционистот во себе, па нема да почнувате ништо ако...

7 начини да го насочите умот на позитивни мисли!

Негативни луѓе, животни ситуации и многу други фактори кои влијаат врз оптеретувањето на...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (29 МАРТ, 2018)

Овен Бидете подготвени за тешкотии. Ќе ги надминете само ако ги искористите потенцијалните...

Ве мачи несоница? Направете ги овие 6 чекори половина час пред спиење

Квалитетниот сон е важен за секојдневното функционирање и подигање на енергијата....

Здрав напиток против пролетниот замор

Брзо заморување, намалена концентрација, зевање и константна потреба за спиење се симптоми...