Таг:, , , ,

Мислите дека вашата куќа е мала? Погледнете ги најмалите куќи во светот

И додека некои сонуваат за луксузна куќа, други своите најлуди соништа ги претвориле во...

Ѕирнете во луксузниот стан на Џенифер Лопез

Џенифер Лопез го продава својот стан во Њујорк по цена од 26,95 милиони долари. Пентхаусот кој...

Зошто Аликас е вистинскиот избор за вашата свадба?

Кога одреден локал за многу кратко време ќе привлече големо внимание, мора да се запрашаме...

Инспирација: Необични огледала за во бањата

Огледалата даваат посебна убавина на просториите и воедно ги прават визуелно поголеми, а...

Совршено и модерно, погледнете го седиштето на Адидас

Корпоративното седиште на Адидас стационирано во Германија е совршен пример на одличен...

25 модерни дневни соби со едноставни и чисти линии

Дневната соба е местото каде луѓето поминуваат најголем дел од времето дома, релаксирајќи...

Црква трансформирана во модерна куќа, а резултатот е прекрасен објект

Интересна трансформација од црква во прекрасна модерна куќа. Локацијата е во Чикако, а Linc...

Инспирација: Кујни обоени во храбри и несекојдневни бои

Сите ги сакаме класичните бои на дрвото кои одлично прилегаат на мебелот во домот, но...

Интересни и креативни полици за книги

За сите љубители на книги, среќа е да имаат изобилство од интересен материјал за читање.  Ова...

Уникатни лустери направени само од велосипедски делови

Велосипедите се практични и не се лоши за околината, а движењето со нив низ градот е најлесна...

Рустикален + модерен стил, еден од омилените дизајнерски миксови во ентериерот

Светските трендови секогаш се менуваат, затоа најдобро е да го уредиме просторот согласно...

Како изгледа станот на Џон Леџенд и Криси Тајген?

Џон Леџенд и Криси Тајген често ги асоцираме како пример за вистинска љубов. Тоа...

Од напуштена фабрика за цемент до необичен дом кој ќе ве воодушеви

Во 1973 година архитектот Ricardo Bofill наишиол на напуштена фабрика за цемент надвор од...

Tри основни декоративни елементи за секој дом

Доколку размислувате за уредување на животниот простор пред да ја донесете конечната...

Ова се најкреативните и најинтересни полици за книги

Вистинските љубители на книги имаат потреба постојано да купуваат книги, но што кога ќе ја...

Идеи за уредување на домот: полици кои ќе го украсат секој ентериер

Ако сакате да го промените изгледот на вашиот дом, а да не потрошите голема сума на пари...

Оваа куќа била заклучена од 1956 година се до сега,а тоа што го нашле новите сопственици е неверојатно…

Тотално неочекувано откритие имал дизајнерот на мебел Nathan Chandler кој го нашол и купил овој дом...

На оваа жена и се остварил сонот и сега живее во Куќата од соништата на Барби

Кога сценарист од Њу Јорк и кажала на дизајнерката на ентериери Sasha Bikoff, „Ако можам, би...

Ова е рај за сите љубители на книги и природа: Скриена кабина во шума, со приватна библиотека

Скриена во тивката шума во Њу Јорк, се наоѓа Hemmelig Rom, удобна кабина со своја приватна...

Ова се најубавите библиотеки во светот

Olivier Martel Savoie е фотограф од Монтреал кој, во неговата инстаграм серија #olive_libraries  докажува...