Таг:, , , ,

Интересни факти за пурите кои досега не ви биле познати

Пурите претставуваат еден од омилените начини на внесување тутун во организмот веќе...

Научниците откриваат: Ова се трите начини како да ве запаметат луѓето

Велат дека првиот впечаток кој го добиваме за некоја личност трае долго, па ако е така што...

Луѓето родени во октомври имаат седум неверојатни квалитети

Луѓето родени во октомври се многу романтични, но и многу одговорни и вредни луѓе. Еве седум...

Зашто носењето фармерки е забрането во Северна Кореа? (ВИДЕО)

Тоа што е кај нас секојдневие, во Северна Кореа не е. Дознајте што е се забрането во оваа...

Факти за психопатите кои веројатно не сте ги знаеле

Околу 5% од светската популација може да поседува психопатски тенденции, но пред да почнете...

5 лоши навики за кои најверојатно мислите дека се добри

Вистината многу често ја губи смислата кога зборовите се пренесуваат од уста на уста. Од...

Три работи кои ги учи бебето додека е во утробата на мајката!

Утробата на мајката е првиот контакт на бебето со живот!  Во текот на деветмесечниот...

6 причини зошто луѓето го обожаваат пивото

Многу често се соочувате со лошите муабети поврзани со алкохолот и неговите лоши влијанија....

Чудни факти за бременостa кои веројатно не сте ги знаеле досега

Бременоста е најфасцинантното и најубавото искуство што секоја жена може да го доживее....

Еден од најголемите факти за спанаќот во која се веруваше до денес е лага

Спанаќот за чија конзумација многу родители често ги советуваат своите деца сепак не е...

10 чудни факти за виното што сигурно не сте ги знаеле

Сигурно веќе ви се познати придобивките што ги овозможува виното. Имено, тој е омилен...

Ова веројатно не го знаевте..

  Постојат милиони неистражени нешта на светов. Постојат многу зачудувачки и неверојатни...

НАШАТА КОЖА E ФАСЦИНАНТНА! ЕВЕ ЗОШТО

Кожата во којашто се наоѓаме е навистина фасцинантна. Таа истовремено ги штити органите, ги...

10 интересни факти за смеењето кои ќе ве насмеат!

Дали сте знаеле дека насмеаните личности луѓето ги доживуваат како посимпатични,...

Факти за „Сексот и градот“ кои досега не сте ги знаеле

Оваа серија сите ја гледавме со години. Жените едвај чекаа таа да почне, бидејќи најчесто се...

19 факти за кои нема да верувате дека се вистинити

Понекогаш мислите дека во животот сте виделе и доживеале многу нешта и дека повеќе ништо не...

9 неверојатни факти за мобилните телефони

Првиот мобилен телефон бил MOTOROLA Dyna TAC 8000X Првиот мобилен бил измислен во 1983 година од Мартин...

Интересни факти за пенисот: Колкав е најголемиот на светот и како црвеното месо влијае врз него?

Постојат факти за пенисот кои малкумина ги знаат, а сите ги интересираат… Симоне де Бевур...

Сирија всушност била убаво место за живеење?

Малкумина од нас знаат дека пред да започне граѓанската војна, Сирија важела за еден од...

Интересни факти за најбрилијантниот ум на денешницата

Тони Старк од реалноста, следниот Стив Џобс – така го нарекуваат амбициозниот Илон Маск,...