Таг:, , , , ,

Кои типови на луѓе ги сретнуваме на Фејсбук?

Фејсбук профилот на еден корисник е релативно точен приказ и одраз на неговата...

Со кого најчесто изневеруваат жените?

Заборавите на колегите, пријателите и познаниците од фејсбук.Ако се сомневате дека...

Се сомневате дека жената ве изневерува – еве каде да проверите

Заборавите на колегите, пријателите и познаниците од фејсбук.Ако се сомневате дека...

(ФОТО) Уште ова не сте го виделе: Немала другарки, па „деверици“ и станеле другарите!

Што би направиле кога би сакале да имате деверици на вашата свадба, но немате блиски...

Еве како да прочитате порака на Месинџер, а испраќачот да не дознае

Пораките на Месинџер може да се прочитаат, а лицето кое ги испраќа да не види дека тоа сте го...

Со новата апликација може да откриете кој го следи секој ваш чекор на Фејсбук

Фејсбук со својата нова опција „Stories“ на корисниците им овозможи да дознаат кој го следи...

(ФОТО) Ги стаписа пријателите на Фејсбук: Уште еден македонски пејач рипна во тавче?!

На македонската естрада и тргна со венчавки и бебиња, така што речиси секојдневно сведочиме...

Како ќе препознаеш Македонец на плажа?

На плажа може да видите секаков народ, но поради специфичноста на нашите карактери, лесно е...

ФОТО: Легендарниот админ на АМЦ повторно ја изнасмеа Македонија

Откако за прв пат зимоска ја изнасмеа македонската јавност со своите одговори на прашањата...

Фејсбук воведува новост што нема да ви се допадне!

Социјалните мрежи знаат да бидат забавни, но често се поставува прашањето поврзано со...

ЦЕЛИОТ ФАЈНЛ ФОР ВО ЕМОТИВНИ 4 МИНУТИ: Момците од РК Вардар дојдоа во Келн, немаа што да изгубат, а на крајот добија сè!

-Новите момци од РК Вардар дојдоа во Келн, немаа што да изгубат, а на крајот добија сè. Ова е...

Кои лични информации фејсбук ги знае за вас?

Ова се инфорамциите кои фејсбук ги знае за вас: 1. Сѐ што ќе лајкнете: Фотографии, белешки,...

Ќе се изненадите: Каков потег направи Саша Ковачевиќ за поранешната девојка!

Иако повеќе не се во врска, тоа не значи дека Саша Ковачевиќ не ја поддржува својата...

Целиот Балкан ја обожуваа оваа бабичка: Таа направи нешто несекојдневно за да ни објасни на сите што е важно во животот (видео)

По повод националниот ден на дарување и пресадување на органите организирана е...

КОЛУМНИСТКА ГО ОСВОИ РЕГИОНОТ: ОД ЉУБОВТА СЕ ЖИВЕЕ, ОД ПАРИТЕ СЕ ПРЕЖИВУВА

Колумнистката и писателка Марина Радош, која пишувала за неколку портали во регионот, пред...

Тагни, сподели и подари со љубов уникатен накит од Две Шмизле

Во месецот на матурските и апсолвентски забави, изберете го совршениот подарок. Подарете...

Влатко Илиевски ја бара вистинската девојка за себе: На јавниот оглас на Фејсбук постави само ЕДЕН КРИТЕРИУМ! (фото)

Влатко Илиевски неретко можете да го видите со различни девојки, а често дури и на...

Како да ја изклучите опцијата „SEEN“ на Фејсбук?

Ви пренесуваме помалку познати трикови на најголемата социјална платформа на интернет....

Стигна нова реакција на „Фејсбук“: Знаете ли што значи виолетов цвет?

А зошто токму сега се најде виолетовиот цвет меѓу реакциите? Дали забележавте виолетво цвет...

Елена Ристеска за свршувачката на Каролина Гочева: „Многу сум среќна, другарке моја“

Долгогодишната пријателка и колешка на тазе свршената поп-ѕвезда Каролина Гочева, Елена...