Таг:, , ,

Еве како да прочитате порака на Месинџер, а испраќачот да не дознае

Пораките на Месинџер може да се прочитаат, а лицето кое ги испраќа да не види дека тоа сте го...

Со новата апликација може да откриете кој го следи секој ваш чекор на Фејсбук

Фејсбук со својата нова опција „Stories“ на корисниците им овозможи да дознаат кој го следи...

(ФОТО) Ги стаписа пријателите на Фејсбук: Уште еден македонски пејач рипна во тавче?!

На македонската естрада и тргна со венчавки и бебиња, така што речиси секојдневно сведочиме...

Како ќе препознаеш Македонец на плажа?

На плажа може да видите секаков народ, но поради специфичноста на нашите карактери, лесно е...

ФОТО: Легендарниот админ на АМЦ повторно ја изнасмеа Македонија

Откако за прв пат зимоска ја изнасмеа македонската јавност со своите одговори на прашањата...

Фејсбук воведува новост што нема да ви се допадне!

Социјалните мрежи знаат да бидат забавни, но често се поставува прашањето поврзано со...

ЦЕЛИОТ ФАЈНЛ ФОР ВО ЕМОТИВНИ 4 МИНУТИ: Момците од РК Вардар дојдоа во Келн, немаа што да изгубат, а на крајот добија сè!

-Новите момци од РК Вардар дојдоа во Келн, немаа што да изгубат, а на крајот добија сè. Ова е...

Кои лични информации фејсбук ги знае за вас?

Ова се инфорамциите кои фејсбук ги знае за вас: 1. Сѐ што ќе лајкнете: Фотографии, белешки,...

Ќе се изненадите: Каков потег направи Саша Ковачевиќ за поранешната девојка!

Иако повеќе не се во врска, тоа не значи дека Саша Ковачевиќ не ја поддржува својата...

Целиот Балкан ја обожуваа оваа бабичка: Таа направи нешто несекојдневно за да ни објасни на сите што е важно во животот (видео)

По повод националниот ден на дарување и пресадување на органите организирана е...

КОЛУМНИСТКА ГО ОСВОИ РЕГИОНОТ: ОД ЉУБОВТА СЕ ЖИВЕЕ, ОД ПАРИТЕ СЕ ПРЕЖИВУВА

Колумнистката и писателка Марина Радош, која пишувала за неколку портали во регионот, пред...

Тагни, сподели и подари со љубов уникатен накит од Две Шмизле

Во месецот на матурските и апсолвентски забави, изберете го совршениот подарок. Подарете...

Влатко Илиевски ја бара вистинската девојка за себе: На јавниот оглас на Фејсбук постави само ЕДЕН КРИТЕРИУМ! (фото)

Влатко Илиевски неретко можете да го видите со различни девојки, а често дури и на...

Како да ја изклучите опцијата „SEEN“ на Фејсбук?

Ви пренесуваме помалку познати трикови на најголемата социјална платформа на интернет....

Стигна нова реакција на „Фејсбук“: Знаете ли што значи виолетов цвет?

А зошто токму сега се најде виолетовиот цвет меѓу реакциите? Дали забележавте виолетво цвет...

Елена Ристеска за свршувачката на Каролина Гочева: „Многу сум среќна, другарке моја“

Долгогодишната пријателка и колешка на тазе свршената поп-ѕвезда Каролина Гочева, Елена...

ОТКИНАТО ОД СРЦЕ: Весна Петрушевска вака и ја честиташе свршувачката на Каролина Гочева! (фото)

Наскоро свадбени ѕвона кај македонското девојче. Каролина Гочева се сврши со својот сакан...

Внимавајте: Не наседнувајте на оваа Фејсбук објава!

На Фејсбук започна да кружи објавата насловена „10 Concerts I’ve Been To, One is a Lie“ – немојте да...

Што СЕ` Фејсбук ЗНАЕ ЗА ВАС?

Цукерберг знае прилично доста информации за вас. Фејсбук има приближно две милијарди...

По скандалот Јелена Спенџарска се враќа во „Здраво Македонијо“, но со неочекувана улога!

Јелена Спенџарска на својот Фејсбук профил објави дека утре (28.04) ќе ја видиме повторно во...