Таг:, , , , , , , , , , , ,

Серијал посветен на најголемите генијалци: Genius во првата сезона ни го прикажува животот на Алберт Ајнштајн

Биографски серијал за најголемите умови во историјата, го носи името Genius  или Генијалец, и...

Игра на тронови се враќа во 2019?

Фановите на мега популарната Игра на тронови ќе ја почекаат следната, последна сезона...

Ова е најгледаниот филм во светот во 2017 година

„Убавицата и ѕверот“ е најгледан филм во кината ширум светот во 2017 година. Римејкот на...

Новата сезона на “House of Cards” без Кевин Спејси

Netflix ја потврди веста дека наредната година ќе ја снима последната шеста сезона од серијата...

Објавен е новиот трејлер за “Peter Rabbit”

Sony Pictures го објави новиот трејлер за долго најавениот филм “Peter Rabbit”. Џејмс Корден ќе го...

Што прават актерите од „Сам дома“ 27 години подоцна?

Поминаа 27 години од телевизиската премиера на еден од најпопуларните „божиќни“ филмови на...

7 филмови со извонредна костимографија

Филмовите во кои приказната се одвива во време кога модата била доста поразлична од...

(Галерија) Се случи премиерата на „Време за среќа“: Дефне и Омер направија бура во Истанбул – еве како беше!

Во Истанбул вчеравечер беше голем дел за публиката на популарните актери Елчин Сангу и...

Анџелина Џоли величенствена во сребрена тоалета

Анџелина Џоли синоќа пристигна во Беверли Хилс на доделувањето на наградите Hollywood Film Awards...

Нова платформа за недвосмислена и директна подршка на младите уметници

Интервју со Вон.проф. м-р  Загорка Поп-Антоска Андовска, драматург и драмски автор, која...

Погледнете го трејлерот за „Murder on the Orient Express“

Еден од најпознатите крими романи на мајсторката Агата Кристи доби своја екранизација....

Мишел Фајфер и Пенелопе Круз блеснаа на светската премиера на филмот “Murder On The Orient Express”

Во Лондон се одржа светската премиера на долго очекуваниот и озборуваниот филм адаптиран од...

Ќе ја пуштате неколку пати: Омер и Дефне запеаја во новиот филм! (ВИДЕО)

Остана уште многу малку време до 10-ти ноември кога ќе биде промовиран новиот филм со...

Дакота Фенинг како принцеза во бела тоалета на филмскиот фестивал во Рим

Дакота Фенинг присуствуваше на филмскиот фестивал во Рим на премиерата на филмот “Please Stand...

Како 8 слепи лица искачија три македонски врва и изодеа 50 километри? „Очи“ победник на фестивалот за планински филм „Ехо“

„Да можев, би Ви ги дала моиве очи барем на момент за да видите што успеавте да...

Амал Клуни шармантна во син фустан покрај својот сопруг

Познатата адвокатка и активист присуствуваше на премиерата на филмот “Suburbicon” во...

Моден маратон: Блејк Лајвли во ПЕТ различни стајлинзи

Актерката Блејк Лајвли овие денови активно го промовира својот нов филм “All I See Is You”....

Возбудлив трајлер за престојното осмо издание на ЕХО – Фестивал на планински филм

Љубовта кон природата и авантурата, истражувањето на планините, карпите, скијањето,...

Која била вистинската Зоне Замфирова? Пред 15 години се сними првиот филм за најубавата нишлијка

Пред 15 години се сними првиот спскиот филм кој ги сруши сите рекорди на гледаност кај нашиот...

Бариш ја откачи Ѓупсе?

Познато е дека турскиот убавец Бариш Ардуч работи на новиот филм во колешката Елцин Сангу,...