Таг:, , , , , , , ,

Погледнете како би изгледале принцезите на Дизни со некој килограм плус! (ФОТО)

Што би било кога би имале виткана коса? Како би изгледале доколку им го измениме изгледот на...

Чувствувајте се убаво во своја кожа, погледнете го видеото на Кика Авеиро, Македонско Body Positive Движење

Секојдневно се соочуваме со бројни стереотипи и предрасуди, кои неретко влијаат негативно...

Овие делови од женското тело ги обожаваат мажите

Повеќето жени мислат дека кога станува збор за она што ги привлекува мажите тоа е свршено,...

Сите го паметиме по неговата улога во „Сексот и градот“. Како изгледа Крис Нот сега?

Популарниот актер Крис Нот (63) кој не воодушевуваше со својата улога во серијата „Сексот и...

Има 4 деца и една внука: Можете ли да поверувате дека оваа жена има 47 години?

Џина Стјуарт од Австралија се прослави поради својот изглед, иако има 47 години, четири деца и...

Мажите согласни: Вака изгледа совршената жена

Магазинот „Men’s Health“ составил листа од единаесет карактеристики кои ја прават жената...

Колку влијае вашиот хороскопски знак на физичкиот изглед?

Лавовите имаат густа коса, а Рибите симетрично и совршено обликувано лице. Секој...

Ова се карактеристиките кои треба да ги поседува совршената жена според мажите

Списанието “Vanity Fair” направи анкета со цел да открие како размислуваат мажите кога...

Не ве привлекуваат згодни момци? Можеби сте сапиосексуалка

„Висок, црн и згоден“ – се зборовите со кои жените многу често го опишуваат мажот од...