Таг:, , , , , , , , ,

Фотографии кои покажуваат што ќе се случи доколку останете без вашиот мобилен телефон

Removed или Отстранет е интересен проект на фотографот Ерик Пикергрил кој има за цел да ја...

Што не е во ред со ова момче? Ретко кој може да забележи

И по подолго гледање на фотографијата, многумина не можат да сфатат што не е во ред со...

Никогаш не би посакале вашиот татко да се облака вака (ФОТО)

Смешни празнични џемпери, чорапи и сандали, карирано и риги, неонски парчиња…ова се тоа...

Објавени најдобрите 20 фотографии направени со дрон за 2017 година

Dronestagram ги објави најдобрите фотографии направени со дрон во 2017 година, а на нив се прикажани...

Хартиени исечоци даваат поинаква слика на европските обележја

Уметникот Rich McCor има необичен начин да ги презентира историските знаменитости. Тој живее во...

Магични фотографии од диви животни кои ќе ве остават без здив

Финскиот фотограф, Јоаким Мунтер, со неговите магични фотографии ги остави луѓето без здив....

Зошто е забрането смеење на фотографиите за пасош и лична карта?

Сите нови пасоши во себе содржат чип во кој се сместени биометриски информации за вас кои се...

„Facebook“ ќе ве известува кога некој ќе објави фотографија со вас, иако не сте „означени“

Социјалната мрежа „Facebook“ ќе започне да ги известува корисниците дека некој објавил...

Можеби звучи неверојатно, но за овие слики не е употребен фотошоп

Светот е неверојатно место и природата изобилува со неверојатни појави кои умеат да не...

Винтиџ фотографии ни го покажуваат Божиќниот дух во Њујорк пред повеќе од 100 години

Божиќ во Њујорк секогаш бил посебен, почнуваќи од елката во Рокфелер центарот, растрчаните...

Како изгледа санта мраз кога ќе се преврти? Документиран неверојатно редок момент

Експецицијата на Антартика за дизајнерот и режисер Alex Cornell беше исполнета со редок момент од...

Првите фотографии во боја од Северна Америка фасцинираат и ни ја раскажуваат историјата

Што се крие во архивите? Фасцинантни фотографи испловија од архивата на Detroit Photographic...

Неверојатна и нејсекојдневна панорама на Менхетен претставена во 602 мегапикселна композиција

Едно несекојднево дело од еден од највибрантните места во светот е креација на инжењерот и...

Енергијата на улиците на Њу Јорк документирана од фотограф во текот на 25 години

Од 1977 до 2001, фотографот Richard Sandler скитајќи низ улиците на Њу Јорк, документирал моменти на...

20 години ги фотографирал своите патници во Њујорк

Задното седиште на такси возилото на Рајан Вајдман во Њујорк со децении беше и “студио за...

Во Кавадарци се појави „Ракијомат“ (ФОТО)

Забавна фотографија се појави на социјалните мрежи од еден кафемат во Кавадарци, Имено,...

Девојката од Бахамите е вистинска сирена во подводниот свет

За Sacha Kalis океанот е нејзиниот прв дом. Родена и израсната на Бахамите, таа „Bahamas Girl“ научила...

Ретко кој ја позна: Како изгледаше Калиопи на „Златно славејче“? (ФОТО)

Нашата пејачка Калиопи ќе биде запаметена по победата на едно од првите изданија на...

Чудесни надреални дигитални слики кои не носат во светот на фантазијата

Елена Дудина е авторот на овие навистина чудесни дигитални слики.  Нејзината имагинација...

Неговиот татко беше еден од најпознатите луѓе во светот, а погледнете што прави тој денес…

Ловецот на крокодили кои загина во 2006 година снимајќи го серијалот „Најопасните суштества...