Таг:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

10 домашни напитоци кои го чистат телото од токсини и ги топат масните наслаги

Газираните сокови кои се полни со шеќер заменете ги со грејпфрут, боровница и други овошја...

Некои производи смеете да ги чувате во фрижидер, но овие никако!

Ако сакате да го продолжите рокот на траење на вашиот омилен парфем никако не го чувајте во...

Колку долго смеете да ги чувате велигденските јајца пред да се расипат?

Варените јајца имаат многу пократок рок отколку свежите и никако не смеат да се чуваат како...

Најголеми грешки кои ги правиме со фрижидерот, а не сме ни свесни

Повеќето луѓе по пазарувањето само ги ставаат намирниците во фрижидерот без размислување....

Домашна „вакцина“ против грип

Сезоната на грип веќе започна, а ладното и променливо време е многу погодно за ширење на...

Доматите ги чувате во фрижидер? Правите голема грешка

Ладните домати можат да предизвикаат “променета испарлива синтеза” и минливи промени во...

Не ја чувајте лубеницата во фрижидер-Ова е најголемата грешка која ја прават сите

Иако сите сакаме кога јадеме разладена лубеница која ја чуваме во фрижидер, сепак сите ние...

Колку е рокот на траење на водата во шишињата?

Иако на шишињата со вода стои одреден рок на траење, во суштина се додека шишето не е...

Еве што ќе се случи ако на Гугл го напишете бројот 241543903

Иако многумина можеби очекуваат решение за некоја мистерија или нешто слично, станува збор...

Која храна не би требало да ја чувате во фрижидер?

Поради ниските температури, секогаш постои можноста за продуктите да ја изгубат својата...

ТРИК КОЈ ЌЕ ВИ ПОМОГНЕ: Еве како да ја вратите батеријата од вашиот лап топ повторно во живот!

Фрижидерот во кој чувате ладно пиво, исто така, може да ви помогне да ја оживеете вашата...

3 обични сунѓери ставите во фрижидер: Трик кој ќе ви заштеди многу пари (видео)

Идеите на обичните луѓе се навистина неверојатни! На пример, дали сте знаеле дека со ставање...

15-ТЕ НАЈДОБРИ ВИДОВИ НА ХРАНА ШТО СОГОРУВААТ МАСТИ

Наполнете ги Вашиот фрижидер и ормар со овие основни состојки за согорување на маснотии...

Одмазда на годината: На здравје млекото! (ФОТО)

Една жена во фрижидерот на работа си чувала млеко за кафе, но забележала дека некој од...

ВИДЕО: Имала само 5 сантиметри слободен простор, од тоа што го направи ќе се воодушевите

Имала само 5 сантиметри празен простор меѓу ѕидот и фрижидерот, па одлучила да направи нешто...

Кои намирници не треба да се чуваат во фрижидер?

Иако често веруваме дека чувањето на намирниците во фрижидер е најдобар начин за одржување...

Трик за одмрзнување месо за 10 минути

Морате на брзина да подготвите ручек, а месото се уште ви стои замрзнато во фрижидерот? Кога...

Направи сам: Трик кој ќе ви помогне да го разладите станот без клима

Високите температури веќе стигнаа, а доколку немате клима уред, кој што ќе одржува пријатна...

Вода која ги топи масните наслаги: Овој пијалок е хит во Холивуд, а се прави многу едноставно

Водата со вкус која наводно го одржува фит изгледот на телото, претежно е преполна со...

Еве го трикот: Како хулахопките да ви траат цела сезона

Хулахопките и  еластичните хеланки се секојдневие на секој жена. Но често пати се случува по...