Таг:, , , , , , , ,

Имајте фризура како французинка, трендот кој полека го освојува светот

Кога Лили Алдриџ стави фотографија од нејзината нова фризура, со шишки инспирирани од...

Можете ли да погодите која е мајката на сликата?

Оваа жена која живее во Канада, се чини ја има пронајдено фонтаната на младоста. Тоа е...

Инспирација за секојдневни фризури од модна блогерка

Сара Ескуденро е блогерка која секојдневно на својата платформа collagevintage инспирира со...

Најпопуларни фризури за новогодишната ноќ

Прославувањето на Новата година е голем настан за секој од нас. Без разлика дали ќе ја...

Љубовта кон природата и фризурите споени во една целина

Урсула Гоф како голем љубител на природата и фризурите, реила да ја комбинирала таа љубов и...

Тренд фризури од најпознатата стилистка во Холивуд

Доколку се прашувате кој е задолжен за прекрасните совршени и гламурозни фризури на...

Какви фризури носеле дамите во 1920-тите

1920-тите години претставуваат пресвртна точка во историјата за дамите и нивните фризурит....

Еволуцијата на фризурите на Ријана

Музичката ѕвезда со сигурност е една од оние познати дами која не се плаши да експериментира...

Предлог фризури со средна должина

Доколку размислувате да направите промена на вашата фризура а тоа да вклучува и освежување...

Романтични фризури кои прилегаат на секоја девојка

Нема кој не ги обожава романтичните опуштени фризури кои изгледаат како да сте поминале...

Идеални фризури за овален облик на лицето

Ако имате овално лице и сеуште не можете да ја изберете идеалната фризура,тогаш ние имаме...

Тренд иновативни фризури за овој месец

Иако “street style” трендовите најмногу имаат тенденција да се фокусираат на облеката и...

4 идеи за празнични party фризури

Кога се во прашање празничните забави тогаш малку екстраваганција е секогаш добредојдена,...

3 фризури кои најдобро ви стојат според обликот на лицето

Жените секојдневно си фантазираат како би изгледале со пократка, подолга или поинаква боја...

ИЗВИНЕТЕ ДАМИ, ПЛЕТЕНКИТЕ СТАНАА МАШКА ФРИЗУРА

Кога сме кај машката мода и фризурите еден тренд станува посебно влијателен во моментов, а...

Инспирација: Божествени фризури за идните невести

Фризурата е дефинитивно еден вториот главен адут после фустанот на секоја невеста, и се...

Супер фризури кои се прават додека спиете!

За да имате убава фризура не треба да поминете часови пред огледало со четката и фенот во...

Модерна верзија на класичните фризури

Кадриците од 20-те години, локните од 50-те и високите коњски опавчиња од 80-те беа обележје на...

Идеи за супер интересни фризури во 2016

Без разлика на должината на нашата коса, секоја дама сака да има интересна фризура. Денес ви...

ВИДЕО: Впечатливи шик фризури за празнични забави

Започнува празничната сезона, кога забавите се секојдневие, стајлинзите ротираат околу...