Таг:, , , , , , , , , , ,

Колку често треба да ги перете фармерките, фустаните и пижамите?

Облеката што ја носиме секој ден понекогаш е повалкана отколку што изгледа, а понекогаш и не...

На овој начин вашите градници ќе траат подолго и нема да ја изгубат формата

Градниците треба да се менуват по шест до осум месеци, бидејќи за тоа време им се олабавуваат...

Интимно здравје: Дали долната облека има рок на траење?

Сите жени имаат омилена долна облека која ја користат додека не се растегне и искине, но...

3 грешки кои ги правиме кога носиме градник поради кои градите не изгледаат убаво (ВИДЕО)

За да изгледаат градите совршено во градникот, потребно е да внимавате како го перете,...

Колку често треба да го перете својот градник?

Можеби никогаш не сте размислувале на оваа тема, но всушност корисно е да знете колку често...

23 годишна блогерка престанала да носи градник и испраќа порака дека виснатите гради се реалност

Chidera Eggerue е 23 годишна блогерка од Лондон која го започна движењето #SaggyBoobsMatter кое има за цел да...

Носејќи го овој градник, градите ќе ви пораснат за 7 денови?

Милан Милиќ (33) тврди дека неговиот градник е доволно да го носите три пати дневно по пет...

Victoria’s Secret го претстави овогодинешниот “градник од фантазиите” вреден 2 милиони долари

Честа да го носи најскапиот градник на најспектакуларното шоу во годината овој пат и...

Зошто спортски градник?

Ние жените премногу често забораваме на себе, на својата удобност  па и  на здравјето....

ФОТО: По овој градник полудеа сите жени со огромни гради

Жените на социјалните мрежи со одушевени од изумот на Ерин Робертсон, основачката на...

БОМБА НА 48 ГОДИНИ: Џеј Ло без градник и гаќички ги собра сите погледи (фото)

На доделување на „Билборд латино наградите“  сите зјапаа во Џенифер Лопез, која носеше...

5 работи кои никако не би требало да ги правите на вашите гради

Женските гради отсекогаш биле предмет на фасцинации. За мажите пожелни, за децата потребни,...

Што треба секоја дама да има во својот плакар (покрај малиот црн фустан)

Постојат неколку парчиња облека кои се вечни и можете да ги носите без разлика што во тој...

Зошто Кендал Џенер никогаш не носи градник?

Младиот топ модел се почесто ја гледаме како лежерно шета по светските метрополи изгледајќи...

Спортскиот бренд NIKE направи нешто што позитивно ги изненади сите

Спортската опрема вообичаено се поврзува со атлетски, вити и фит тела, a реалноста е дека...

8 позитивни работи кои ќе се случат ако престанете да носите градник

Ниe жените имаме турбулентна врска со нашите градници. Тие се елегантни, убави симболи на...

Градник кој го покажува долниот дел од градите!

Тренд во светот е покажување на долниот дел од градите. Многу познати личности, како Ријана,...

Постојат 7 различни видови на женски гради, какви се вашите?

Женските гради ги има во сите форми и облици, кај секоја жена се различни. Некои имаат вишок,...

Што кријат мажите за време на сексот?

Додека вие се прашувате дали го забележал целулитот на вашите бутини, тој размислува за...

Видео: Туторијал за облекување градник

Едукативно видео за сите девојки што допрва почнуваат да носат градник. Ама некако мислиме...