Таг:, , , , , , , , , , ,

Родители бидете внимателни! Вашите деца слепо му веруваат на интернетот!

Се што ќе прочитаат на интернет страните, за тинејџерите е веродостојно, бидејќи слепо...

ФОТО: Што значи зет според Гугл?

Мислевте дека свекрвите се лоши?

5 работи кои никогаш не треба да ги пребарувате на Гугл!

Можеби звучи безопасно, но некои дезинформации кои може да ги прочитате можат да го нарушат...

Проверете што сè Гугл знае за вас

Минатиот петок „Гугл“ откри дека е време за редизајнирање на контролата на сигурност и...

Еве што ќе се случи ако на Гугл го напишете бројот 241543903

Иако многумина можеби очекуваат решение за некоја мистерија или нешто слично, станува збор...

ВИДЕО: Што се пребаруваше најмногу на Гугл во 2016 година?

„Гугл“ објави листа на најпопуларните теми кои биле пребарувани во текот на 2016 година. Оваа...

Интернет страница за лесно бришење на профилите на социјалните мрежи

Шведските девелопери Вил Далбо и Линус Унербек направиле сервис кој што овозможува на едно...

ВИДЕО: Зошто овие места во светот ги нема на Гугл мапс?

Не сите места се отворени за јавноста од очигледни причини – владите и тајните друштва ни...

Интерактивен филм чија приказна ќе ве натера да го прегрнете татко ви

Новата интерактивна 360 степени технологија гугл ја претставува преку Google Spotlight Stories.  Ова е...

Попребаруван од порно филмот на Ким Кардашијан!

На Гугл еден збор е попребаруван од порно филмот на Ким Кардашијан, но и воопшто од термините...

Пронајдете го загубениот телефон преку Гугл

Најголемиот интернет­пребарувач Гугл отсега може да ви помогне во пронаоѓањето на...

Нов изум на Гугл: Велосипед кој вози сам?

Ви се верува дека вакво нешто постои? Велосипед кој вози сам, може да наместите каде да дојде,...

Еве кој е најплатениот директор на светот

Со доделувањето на бонусот од 199 милиони долари вредните акции, најплатениот извршен...

Еден од најбогатите луѓе во светот, „откри“ зошто постојат сиромашни луѓе

Основачот на кинеската платформа за он-лајн трговија Алибаба, Џек Ма изјави дека...

10 луди работи кои луѓе ги направиле за да ги вработат

Некои луѓе навистина се подготвени да направат сè што е потребно за да добијат работа, а со...

Најчестите пребарувања за здравјето на Гугл

„Тајм“ објави листа на најпопуларните пребарувања врзани за здравјето на Гугл во текот на...

Дечкото што го купи Google.com за 12 долари

Студент од Масачусетс успеа да го купи домејнот Google.com и да му биде сопственик – цели 60...

КОГА СТУДИРАЛ НЕМАЛ ПАРИ НИ ЗА РАНЕЦ, СЕГА Е ШЕФ ВО ГУГЛ

Основачите на “Google”, Лери Пејџ и Сергеј Брин приредија изненадување и најавија радикално...

Сопругата го фати на дело со помош на позната Интернет алатка

Маж кој на својата жена и рекол дека ги остава цигарите, бил снимен од возило на Гугл додека...