Таг:, ,

Паркинг по цена од 664.200 американски долари?

Со продажбата на едно паркинг место за сума од 5,18 милиони хонконгски долари односно,  664 200...

Ако помисливте дека ова се фотографии, многу се лажете!

За неискусното око овие слики ќе изгледаат како обични фотографии, но тие всушност се...

Ново револуционерно огледало од Samsung

На настан во Хонг Конг, Samsung претстави нов вид на огледало кое истовремено служи и како...

Видео: Дива свиња беше гостин во еден трговски центар во Хонг Конг

Еден трговски центар во Хонг Конг имал необичен посетител – дива свиња која залутала во...

Од 10 000 пријавени, оваа е фотографијата на годината за 2014

Фотографијата на која една жена гледа во својот смартфон ја доби “Гранд” наградата на...

Револуција во правењето кафе: Не чека убава иднина

Кафето за носење во последните неколку години е вистински хит во светот, па луѓето се...