Таг:, , , , ,

Конференциска сала која ги исполнува сите услови

Во изминатиот век, се чини дека се случија огромни промени во однос на водењето на бизнисот....

Ова е местото каде што може да нарачате декорирана и вкусна храна за вашата прослава

Причини за прославување на љубовта, среќата и успехот постојат безброј. Но, за да...

Тука имате можност да уживате во најпопуларните коктели во светот

Доколку понекогаш чувствувате потреба да го искористите своето слободно време опуштајќи со...

Ова е најубавиот подарок за саканата личност на денот кога се слави љубовта и виното

Љубовта е вечна инспирација, причина за најубавите песни, зборови и дела. Кога љубовта...

Недела на масленица со највкусните палачинки

Масленица е древен руски празник со бројни обичаи, кои се одржале низ вековите. Се слави во...

На овој начин може да уживате и да се подмладите истовремено

Виното не е само пијалак кој предизвикува задоволство. Освен по извонредниот вкус, црвеното...

Како да го комбинирате омиленото десертно вино?

Потребата за нешто слатко и вкусно, понекогаш е присутна кај секој од нас. Виното не е...

Блесна празничната магија во Хотел Руссиа

Новогодишната и божиќната магија ги прави сите места поубави. За повеќето луѓе ова е...

Вардар ги „собра“ сите награди во град Скопје

Стојанче Стоилов е спортистот на град Скопје за 2017, Раул Гонзалес е тренер, Арпад Штербик...

Ова е најбараната и највкусна торта која ќе ве освои уште на првиот залак

Комбинацијата на вкусови, глазури, бои и филови го создава слаткото задоволство наречено...

BABOR – Уметноста на прецизната нега на кожата

Се започна во 1956 година со црна роза – симбол на бесконечна убавина. Оттогаш, како пионер...

Ова е местото каде што пиењето чај претставува ритуална церемонија

Општоприфатен под името „магичен напиток“, не е ни зачудувачки фактот што токму чајот...

Ова е најдоброто место за вашите корпоративни предновогодишни забави

Зимскиот период пред почетокот на новата година е особено карактеристичен како повод за...

Ова е најдобриот и најефикасен начин за добивање баланс на организмот и телото

Грижата за себеси и своето физичко и ментално здравје претставува клучен фактор за...

Пиењето на чај е посебен ритуал кој сега можете да го доживеете и во Скопје

Даровите од природата, внимателно селектирани, собрани, обработени и преточени во една...

Интересни факти за пурите кои досега не ви биле познати

Пурите претставуваат еден од омилените начини на внесување тутун во организмот веќе...

Ова се придобивките кои влијаат на здравјето од користење на спа центри

Иако сè повеќе луѓето ги користат услугите на спа центрите, убаво е да се напомене дека освен...

Каде во Скопје може да се чувствувате како на облаците?

Во нашиот град постои место каде што ѕвездите најсилно сјаат, погледот на Скопје е магичен, а...

Што означува бројот на ѕвездите на хотелскиот објект?

Начинот за оценување на хотелите преку ѕвезди како признание за квалитетот, е познат како...

Ова се трите највкусни руски специјалитети

Напредувањето и усовршувањето на руската храна претставувало долготраен процес низ...