Таг:, , ,

Мачорот Ахил предвиде: Кој ќе биде победникот во првиот натпревар на СП? (ВИДЕО)

Сакате да знаете кој ќе победи во првиот натпревар од Светското првенство меѓу домаќинот...

Доколку го забележите ова во брашното, фрлете го веднаш!

Кратката објава на една Австралијанка на Фејсбук „Тие мали траги во брашното“ била доволна...

ВНИМАВАЈТЕ: Овие 5 знаци укажуваат дека имате отрови во телото

Отровите се насобираат во вашето тело бидејќи сте живи и тоа е неизбежно. Меѓутоа, некои...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (04 ЈУНИ 2018)

Овен Направете мала промена во животот не дозволувајте монотонијата да ви го одзема...

Ова се најчудните додатоци на пица во рестораните низ светот: Од банана до жаби, питони и алигатори…

Повеќето луѓе кога одат на пица мислат на тестото со додатоци како шунка, сирење, печурки или...

Започна натпреварот за зелени бизнис идеи: секоја година македонски идеи освојуваат 10 000 долари на регионално ниво, аплицирајте за да ја продолжиме традицијата

Здружението за социјални иновации „АРНО“ и оваа година го објави конкурсот за поддршка на...

5 необични Инстаграм профили со храна

Ако фотографиите со храна на Instagram веќе ви здосадија на сите, решивме да одбереме пет профили...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (11 МАЈ 2018)

Овен Овој ден ќе ви донесе мали проблеми на професионално поле, но, тоа не треба да ве...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (07 – 13 МАЈ 2018)

Овен И покрај сите непријатни ситуации кои ќе ви се случуваат оваа недела, сепак љубовта ќе...

„Cherry Orchard“ е ресторан со сосема поинаков концепт кој ќе ве освои на прв поглед!

Со зголемувањето на температурите, се зголемува и раздвиженоста во градот, расте...

Направете совршен ручек: Потребни ви се компири и малку креативност! (РЕЦЕПТ)

Сакате рустикална храна која едноставно и лесно се подготува? Ви претставуваме рецепт за...

Која е омилената храна на секој од хороскопските знаци?

Следен пат кога нема да имате идеја за ручек или вечера, посегнете по астролошкиот водич со...

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП (МАЈ 2018)

Овен Кариера и пари: Сонцето ќе премине во куќата на пари во овен во првите две недели од мај,...

За време на менструалниот циклус никако не смеете да го јадете ова овошје!

Постојат безброј совети што за што можете да правите за време на менструацијата и што не. Еве...

5 намирници кои се непријател на рамниот стомак

Одредена исхрана и правилната диета играат голема улога доколку сакате да поработите на...

Најевтиниот и највкусен ручек од само 3 состојки, по кој полуде цел свет! (РЕЦЕПТ)

Кога зборуваме за готвењето, годините во никој случај не претставуваат пречка за оваа...

Пролетен специјалитет: Луто пилешко со манго

Оваа пролет внесете малку свежина во исхраната, пробајте некој нов рецепт несвојствен за...

На Велигден се исполнуваат сите љубовни верувања- ноќта пред празникот направете го ова

Православните верници утре го празнуваат најголемиот празник Велигден. Со овој ден се...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (06 АПРИЛ, 2018)

Овен Со самото тоа што вашиот партнер е на патување, и е далеку од вас, прави да се...

Хуманитарна акција- СТОПЛИ СРЦЕ, ВЕЛИГДЕНСКА ТРПЕЗА ЗА СИТЕ!

Група на хумани граѓани, традиционално пред Велигден собира донации за најзагрозените...