Таг:, , , , , , , , , , ,

Храна која треба да ја јадете во зима за да одржувате нега на кожата

За време на зимскиот период, температурите се многу ниски и поради тоа многу е тешко да ја...

9 нешта кои им се навистина важни на гостите на вашата свадба

Кога се подготвувате за вашата свадба, сакате сите да ги направите среќни и задоволни со...

Знаци кои покажуваат дека не јадете доволно

Постигнување и одржување на нормална телесна тежина може да предизвикува предизвик,...

Како да успеете да не се здебелите преку зима? Тоа не е воопшто тешко!

Грицкањето од досада е најголемиот непријател на витката линија, па поради тоа оваа храна...

Доколку ги внесувате овие намирници пред спиење, ќе се будите ненаспани

Ви откриваме која храна треба да ја избегнувате пред спиење, но и кои намирници поттикнуваат...

Откриено зошто здивот има непријатна миризба наутро, но и како да се решиме од тоа засекогаш!

Во реалниот живот не сакате да зборувате со некој се додека не измиета заби наутро....

Храна против несоницa

Инсомнијата влијае на животот на милиони луѓе ширум светот. Сепак, експертите порачуваат...

Список на болести кои се лекуваат со ракија

Со оглед на големиот процент на алкохол во ракијата, со нејзината консумација сепак треба да...

Ова се трите највкусни руски специјалитети

Напредувањето и усовршувањето на руската храна претставувало долготраен процес низ...

Мечка и две мечиња провалиле во пицерија барајќи храна (ВИДЕО)

Мечка и две мечиња, гладни, по потрага по храна провалиле во пицерија, а сето тоа е снимено со...

Суперхрана за совршена кожа и коса

Освен во бројни препарати, поддршката за убава кожа и коса можете да ја најдете и во храната...

(ФОТО) Ова дури не постои и во нашите ресторани – Еве што јадат луѓето во болниците во Јапонија

Ако има нешто што е со ужасна репутација, без разлика за која држава станува збор, тоа е...

Дали навистина постои лек за мамурлак?

Тешка храна и многу вода нема да помогнат по големите пијанства да се излечи мамурлакот...

9 работи што не треба да ги правите на празен стомак (ВИДЕО)

Исхраната е исклучително важна за нашето здравје, што јадеме и кога јадеме.  Ова се 9 нешта...

Млечната диета создадена од познатиот диетолог Гари Бенџамин

Млекото треба да биде природно и неварено. Може да биде и малку затоплено. Важен услов е...

ЕВЕ ШТО НЕ ТРЕБА ДА ПРАВИТЕ КОГА ЌЕ ЗАБЕЛЕЖИТЕ БЕЛИ ВЛАКНА ВО ВАШАТА КОСА

Без разлика дали сте адолесценти или во средни години, белите влакна можете да ги доживеете...

Здравиот начин на исхрана е само на чекор од вас

Со денешниот глобален тренд на здрава исхрана лесно може да започнете промена во вашиот...

Повелете да ги вкусите пчелните производи добиени од природата на Малешевски и Осоговски планини

На 21,22,23 И 24 септември 2017 се одржува манифестацијата ДЕНОВИ НА МАКЕДОНСКИОТ МЕД во Скопје, ул....

Труење со храна – Кои се симптомите?

Повеќето хранливи труења се одвиваат со слична клиничка слика, но причината за нивното...

Како и со што најдобро да се справите со мамурлакот?

Можеби најдобро е воопшто да не конзумирате алкохол или да се напиете една, две чашки. Но...