Таг:, , , , , , ,

На 16-ти мај се отвора „Копче“, подари приказна, облечи си среќа и направи повеќе за општеството

Од 16. мај 2018 година, Скопје ќе се „збогати“ со една среќна приказна наречена „Копче“....

Од вчерашниот скопски маратон, ги издвојуваме најинтересните моменти! (ГАЛЕРИЈА)

Скопскиот маратон секоја година собира голем број на граѓани, професионалци и аматери и...

Да бидеме хумани: На ова момче му е потребна наша помош повторно да гледа!

На момчето кое деновиве можете да го забележите пред ТЦ Бисер, му е потребна наша помош за да...

Денес е светскиот ден за подигање на свеста за аутизмот

Денес е Светскиот ден за подигање на свеста за аутизмот со цел да се стави акцент на пречките...

Ова се десетте правила на Ганди за менување на светот

Ги насочуваме нашите мисли убедувајќи се себеси дека промените се случуваат однадвор и дека...

„Да ја рашириме празничната магија“…ова не смееме да го заборавиме оваа празнична сезона!

Оваа празнична сезона не смееме да заборавиме да ги направиме празниците потопли, повесели...

Театар Комедија ги донира средствата собрани од продажба на билетите за вечерашната претстава

Средствата собрани од продажбата на билетите од последната претстава секој месец, Театар...

Знаете ли зошто Собранието на РМ беше обоено во портокалова боја?

Во саботата на 25 ноември, Собранието на Република Македонија, заедно со мноштво значајни...

#СреќаНаДенот: Екипи на општина Карпош спасија маче заглавено во решетки

Среќна вест ни доаѓа од Општина Карпош. Како што известува Булевар, вчера во доцните часови...

Ова е човекот кој им ги разубавува последните денови од животот на болните деца

Според одделот за здравство и социјални услуги во Америка, денес има преку 400.000 деца кои се...

Да му погомнеме на Тео!

Среќа е да се помага! Па така, повикот на социјалните мрежи за помош на Тео кој има потреба од...

Овој бездомник побарал помош од полицаец, а добил…

Побарал само вода, а добил многу повеќе! Кога бездомникот по име Боби, го сретнал полицаецот...

10 добри дела фатени на камера кои ќе ви ја вратат надежта (ВИДЕО)

Светот е сурово место за живеење и мора да подадеме рака на некој кому му е потребна кога...

Предпразничен хуманитарен настан во основното училиште за деца со посебни потреби „Иднина“

Хуманоста е повеќе од збор, хуманоста е дејствување, хуманоста значи подадена рака,...

Ријана е прогласена за Хуманитарец на годината

Ријана навистина силно блеска како дијамант кога се работи за хуманост. Тоа го потврдува и...

Најдоброто изненадување досега – Доказ дека хуманоста сеуште постои (ВИДЕО)

Многу често забораваме дека најчесто е потребно многу малку за да усреќите некого. Во...

Совршена спојка на хоби и хуманост во едно (ВИДЕО)

Овој човек на успешен начин ги комбинира овие две работи кои не толку често одат заедно во...

Хуманоста е сеуште жива- Видео кое ќе ве натера да пуштите солза

Ако размислувате за тоа дали во светот преовладува доброто или злото – можеби никогаш...

Една година подоцна: Жената која го спаси преслабото „дете-вештер“ ја пресоздаде нивната хит фотографија

Момчето, кое беше прогонето од своето семејство поради „вештерство“ и спасено од...

Убивани за нивното крзно – кажете стоп на насилството врз животни

Пред два месеци, светсткото здружение за правата на животни ПЕТА објави видео коешто го...