Таг:, ,

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (16 МАРТ, 2018)

Овен  Очекувајте промени на работното место.  Не е исклучена можност да ве повикаат на итна...

Кога се обидуваме да ги копираме фотографиите на славните личности, тоа би изгледало вака

Сигурно многупати ни се има случено да ни се допагаѓа фризурата на некоја славна личност или...

10 најдобри македонски твитови (ВИДЕО)

Твитерот е моќен социјален медиум како кај нас, така и насекаде во светот. Многу влијателни...

Ги знаете ли одговорите на овие загатки?

Ако го изговориш моето име, ќе престанам да постојам. Што сум јас? Бела нива, црно семе, мудра...

Деверуши кои го „украдоа шоуто“ на свадбата

Секоја невеста сака нејзината свадба да биде совршена, а денот да помине најмирно и во...

Овие мачки убаво ќе ве насмеат (ВИДЕО)

Овие мачки имаат задача да ве насмеат,  а ние сме сигурни дека ќе успеат во тоа. 

Поезија на австралиски начин: „Здраво Сиднеј Сити, ти си многу прити…“

Колкумина од вас ќе ги препознаат своите деца во овие слики?

Велат тишината е злато, но доколку немате деца. Во тој случај тишината е сомнителна. Не сме ни...

Кога ќе ги оставиш двете сестри сами на момент…добиваш зебра (ВИДЕО)

Со малите деца, момент на невнимане може да ти донесе, како во овој случај, зебра.  Две...

Љубоморни кучиња сакаат внимание (ВИДЕО)

Милениците се навикнати да бидат во центарот на вниманието на нивните луѓе и уживаат во тоа,...

Само деца можат вака да не насмеат…(ВИДЕО)

Децата ги сакаме бидејќи се деца, бидејќи се преслаки и бидејќи се пресмешни. Па така, во...

Кога децата јадат торта, тоа изгледа вака…(ВИДЕО)

Родендените на децата се вистинска среќа, но првото соочување на децата со тортата е...

10 незаборавени ТВ моменти (ВИДЕО)

Телевизијата е тука да не информира, да не занимава, да не насмее, но ова се едни од...

Ова е рецептот за смеа…(ВИДЕО)

Рецептот за смеа без исклучок секогаш вклучува миленици. Па така и овие животни и нивните...

Смешни моменти кога бебиња прв пат се гледаат во огледало (ВИДЕО)

Полека бебињата застануваат на нозе и го откриваат светот, што значи еден ден ќе се соочат и...

Кога децата им помагаат на мама и тато во вежбањето, тоа изгледа вака…(ВИДЕО)

Компилација од малечки кои се грижат за изгледот на мама и тато, па им асистираат во...

Ултимативни фејлови при правење фризури (ВИДЕО)

Да, овие девојки се обидоа да се ишишаат, да ја исправат косата и слично…на крајот успеаа...

Видео во кој ќе се пронајде секој кој трчаше на Скопскиот Маратон

Ден после Скопскиот Маратон, сите маратонци ќе изгледаат вака…

Смешни моменти меѓу кучиња и досадни папагали (ВИДЕО)

Слатки и смешни моменти меѓу кучиња и папагали. Папагалите сакаат да се закачаат, а на...

#СмешкаНаДенот: Дневна доза смеа (ВИДЕО)

Обидете се да не се насмеете на оваа компилација од најсмешни ситуации и грешки.