Таг:, , , , , ,

Сам направил пат долг 8 километри за да го посетуваат синовите. (ВИДЕО)

Индија: Јаландар живее во село кое е оддалечено 10 километри од училиштето во кое учат...

Патувачки дестинации за кои не сте слушнале до сега

Нова година, нови почетоци, нови авантури, нови дестинации. Доколку оваа година сакате да...

Емотивна средба помеѓу сопственици и украдено куче (ВИДЕО)

Една девојка и нејзиниот дечко заминале на патување низ Европа и Азија. Во Грција пронашле...

Депика Падукон – индијската убавица со божествен стил

Кралицата на Боливуд како што сакаат да ја нарекуваат модните критичари поради нејзините...

Осумгодишно момче од Индија високо 2 метра

Каран Синг од Индија е осумгодишно момче кое е високо речиси два метра. Верува дека е...

Црно бели фотографии трансформирани во боја, од изградбата на најголемите светски обележја

Ова се едни од најзначајните светски обележја, во времето на нивната конструкција и...

Видео кое ќе ве расплаче: ДОБРИНАТА ИМА МОЌ ДА ГО ПРОМЕНИ СВЕТОТ

Добрината и љубовта се нештата кои можат да го променат светот. Почнете од себе, почнете со...

Фотографии кои ќе ви ја покажат моќта на насмевката

„Ги замолив да се насмевнат“ е името на мултикултурен проект на Jay Weinstein кој покажува колку...

ВИДЕО: 7 најчудни градови во светот, кои не ви паднало на памет дека може да постојат

Во светот има навистина чудни места, кои не сте ни знаеле дека постојат, а не би ви паднало ни...

Инспиративна приказна од млада индијка која преживеала напад со солна киселина, а сега е модел

Лаксми е новото лице на Индијската компанија Viva N Diva и претставува многу повеќе од бренд за...

Индијка на 72-годишна возраст стана мајка

Индијка која се породи на 72-годишна возраст вели денеска дека „не е премногу стара да стане...

Уникатен дизајн на пешачки премин за поголема безбедност во сообраќајот

Две жени, мајката и ќерката Саумија Пандија Такар и Шакунтала Пандија, дизајнираа уникатен...

Видео: Пет илјади гости на свадба на две кучиња!?

Луѓето обично се натпреваруваат кои ќе има повеќе гости на својата свадба. Но, сега може да...

Пат околу светот со автомобил стар 100 години

Холандската двојка Дирк и Труди Регтер уживаа на патот околу светот, на кој превозно...

ФОТО: Кога мајмун ќе посвои кученце и го чува како свое дете

Во Индискиот град Роде, се случило нешто неверојатно. Мајмун, од расата макаки-резус посвоил...

Крава четири години го прогонува автобусот кој и го убил телето. Мајчинската љубов не бира …

Во Индија кравата се смета за свето животно, меѓутоа, на една крава во една несреќа пред...

Близнаци биле венчани со близначки од страна на свештеници близнаци

Слободно може да се каже дека на свадбените фотографии на идентичните близнаци Дилраџ и...

СЕКС ТРАДИЦИИ: Во Индонезија имаат секс со туѓ сопруг или сопруга а во Индија не се знае кој е таткото!

Ова ги руши сите табуа и не воведува во некои од најчудните секс традиции ширум светот....

10 најужасни криминали сторени од деца од кои ќе се згрозите

Кој би помислил дека дете може да стори кривино дело, а камо ли да убие некого? Најмладиот...

Кулите Менакши – најшарениот храм во Индија

Кревајќи се до 52 метри во височина, 14-те кули на храмот Менакши, се украсени со импресивни...