Таг:, , , , , , ,

Првата македонска книга со успешна Kickstarter кампања: Брендот Tip of the Week® се шири глобално

Првиот европски подводен ресторан

На многумина овој ресторан ќе им биде остварување на сонот. Лоциран во Норвешка, веќе во...

Пловен шатор во кој можете да спиете на вода

Можеби не можеме да одиме на вода, но сега можеме да спиеме на вода и тоа да не биде во брод. ...

Како Изреал стана нација на стартапи? Сеавус Инкубатор ја носи израелската стартап сцена во Скопје

Сеавус Инкубатор ве поканува на настанот „Како Изреал стана нација на стартапи“. Настанот...

Иновативна бања во облик на хамок, го носи уживањето на друго ниво

Сплет од иновација, технологија и уметност е оваа бања во облик на хамок, креирана за целосно...

Генијален „паметен часовник“ се напојува од топлината на телото, па никогаш не треба да се полни

Живееме во доба каде сме зависни од телефоните, таблетите, компјутерите, а наспроти тоа се...

Љубители на вино, за вас има нов производ – шпанско вино со сина боја

За сите љубители на виното, на пазарот се појави вино со сина боја, кое сигурно ќе разбуди...

Иновативна универзитетска зграда во Сингапур без ниту еден ќош, ви се верува?

Оваа нова универзитетска зграда во Сингапур се состои од 12 конусни кули и нема ќошеви....

Почина Заха Хадид еден од најдобрите светски архитекти, вистински визионер и иноватор кој инспирира

Вистински визионер и неверојатен талент во светот на архитектурата, со тие зборови ја...

Ова пенкало може да црта и пишува во било која боја која постои во светот

Сакате да нацртате нешто во боја на праска? Нема проблем! А во зелена како јаболко? Повторно...

Класичниот звук на грамафонските плочи на нов модерен грамафон

Постои нешто уникатно во грамафонските плочи, заради кои секогаш се сакани од вистинските...

Со оваа иновација ќе може да си „вадите“ прамени во својот дом

Козметичката индустрија е тесно поврзана со модната индустрија која секоја сезона нуди...

СЕГА Е ЛЕСНО: Оваа направа сама ја дипли облеката!

Сакате секогаш да имате идеално здиплени кошули и маици, но го мразите самиот чин на диплење...

Ова ќе стави крај на миењето садови!

Миењето садови набргу може да стане минато! Благодарение на најновите технологии на...