Таг:, , , , , ,

Оваа девојка своето лице го претвора во хамбургер, а прстите во помфрит

Мими Чои (31) поради цртежите по телото со храна и животни, е вистински хит на инстаграм преку...

Најинспиративните цитати од Стивен Хокинг

Британскиот физичар, Стивен Хокинг, е најпознатиот научник на планетата и голема...

Девојка со протетска нога е инспирација за сите

Сите луѓе во животот имаат своја цел. Дали ќе ја остварат целта или не, зависи од тоа како ќе...

Мотивирачки мисли кои секој треба да ги прочита

Во моменти кога самодовербата ни е на најниско ниво, кога се чини дека успехот е недостижен,...

Новата песна на Џеси Џеј ги инспирираше жените ширум светот

Џеси Џеј го претстави новиот сингл „Queen“ кој ќе се најде на нејзиниот претстоечки албум...

Чарлс Буковски: Одете до крај

Изолацијата е дар, се останато е тест на вашата издржливост… вашата желба тоа да го...

Инспирирајте се од софистицираниот стил на блогерката Јојо Чао

Јојо Чао е блогерка и дизајнерка од Сингапур која воодушевува со својот исклучително...

Како 8 слепи лица искачија три македонски врва и изодеа 50 километри? „Очи“ победник на фестивалот за планински филм „Ехо“

„Да можев, би Ви ги дала моиве очи барем на момент за да видите што успеавте да...

Оваа мајка има порака до сите самохрани мајки во светот (ВИДЕО)

Оваа мајка има порака до сите самохрани мајки во светот! Џенифер има две деца, сопруг и е...

Новата кампања на Gucci инспирирана од “Војна на ѕвездите”

Креативниот директор на модната куќа Gucci – Алесандро Мишел кој минатата сезона беше...

Инспирација: Необични огледала за во бањата

Огледалата даваат посебна убавина на просториите и воедно ги прават визуелно поголеми, а...

Духот на ова девојче со Даунов синдром ќе ве инспирира (ВИДЕО)

Животот не е секогаш лесен и често ни се појавуваат пречки на патот, поголеми или помали....

Ова лето обојте ги ноктите во овие тренди нијанси

СВЕТЛИ ТОНОВИ РАЗИГРАНОСТ ТЕМНАТА СТРАНА ГЕО МЕТАЛНИ ПАСТЕЛНИ

Креативни начини да ја побарате вашата другарка за старосватица

Вас ве прашаа и рековте „Да“, сега е време да ја прашате вие вашата другарка да ви биде...

Инспирација: Како да ги носите патиките во секоја пригода

Патики насекаде и во секоја пригода е последниот тренд од светот на модата, а мора да...

Марко Кртолица е најинспиративен асистент на Правниот факултет „Јустинијан Први

Според податоците од истражувањето на Факултети.мк спроведено на повеќе факултети во...

Аца Филозофот е комунален работник, но што се крие зад обичниот човек? Вистинска мотивација и инспирација…

Арслан Бајрамоски е еден од многуте неприметливи комуналци во белградското комунално...

Слаткото бебе и неговиот вујко сигурно ќе ве насмеат и вас (ВИДЕО)

Човекот на видеото е веројатно најдобриот и најзабавниот аниматор досега. Дури може без...

Моќна лекција која дефинитивно ќе ви го разубави денот

Живееме во стресно време кога многу често грешиме во носење заклучок за тоа што всушност е...

Овие луѓе ни ја вратија вербата во човештвото во 2016!

За милиони луѓе, 2016 година и сите ужасни настани кои се случија во неа, ќе остане запаметена...