Таг:, , , , ,

Не ве привлекуваат згодни момци? Можеби сте сапиосексуалка

„Висок, црн и згоден“ – се зборовите со кои жените многу често го опишуваат мажот од...

Какви промени се случуваат во телото кога озборувате некого?

Додека озборувате, всушност сте во интеракција со вашиот егоизам. Во тој момент се...

Децата ја наследуваат интелигенцијата од мајката, не од таткото

Истражувачи од Глазгов откриле дека генетскиот профил на мајката најверојатно најмногу...

Ова е листата на најинтелигентните животни

Пчели Пчелите поседуваат исклучителна меморија, која им овозможува да знаат кое цвеќе е...

Кои карактеристики ги поседуваат интелигентните луѓе?

Во животот запознаваме луѓе со најразлични карактери, темпераменти, интереси. Иако секоја...

КАКО ТЕХНОЛОГИЈАТА И ВИДЕО ИГРИТЕ ВЛИЈААТ ВРЗ МОЗОКОТ НА ДЕЦАТА?

  Дали треба да сме загрижени како техонологијата влијае врз развојот на мозокот на...

ВИДЕО: Мајмунот Рики ќе ве воодушеви со своите тениски способности

Интелигенцијата на мајмуните е позната, но вие преслатки животни секогаш не изненадуваат....

Кои се најинтелигентните хороскопски знаци?

Пронајдете го вашиот хороскопски знак и интелигенцијата многу лесно може да ја...

„Темпераментноста е знак на интелигенција, а не непослушност“- Текст кој мора да го прочита секој родител, за да ја разбере психологијата и развојот на детето

Познатиот српски лекар, невропсихијатар, психотерапевт и книжевник, како и академик на...

Македонско а светско: Интервју со Нино од Letz.do , македонскиот стартап кој доби 100.000 евра

Letz e чет-бот или виртелен персонален асистент базиран на вештачка интелигенција чија цел е...

10 причини зошто интелигентните луѓе обожаваат сарказам

Доколку сте љубители на ТВ сериите и сарказмот сигурно ги обожавате досетките на доктор...

6 Причини зошто интелигентните луѓе се секогаш резервирани

Интелигенцијата не е релативна работа како многу други особини на луѓето кои се менуваат...

ДАЛИ ИМАТЕ РАЗВИЕНА ЕМОЦИОНАЛНА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА?  

Постојат различни видови на интелигенција, а последните истражувањата покажуваат дека...

Како денешните деца се разликуваат од вас?

Дали мислите дека денешниве деца се разликуваат од вас и претходните генерации? Се чини дека...

Истражување: Митот за русокосите

За нив се кажуваат вицови, на нивна сметка се прават шеги, бринетите им ја потценуваат...

Интелегентни сте? Тешко ви оди во љубовта? Еве зошто!

Изгледа колку е повисока интелигенцијата, толку е поголема оддалеченоста од емоциите....

Јапонски тест на интелигенција: Префрлете ги луѓето преку реката во што помалку чекори (видео)

Јапонската мозгалица која се наоѓа во продолжение компаниите во Јапонија ги користеле во...

Дали Доналд Трамп треба да биде претседател? Децата го кажаа нивното мислење и не грешат!

Многумина го сметаат за смешен и интересен, го ценат фактот што го зборува тоа што го мисли и...

Ако се пронајдете во овие 7 нешта, тогаш можеби природно сте гениј

Дали знаевте дека можеби навистина сте гениј? Дури и ако не се сметате себеси за супериорно...

Овие жени обожаваат секс за една вечер

Најновото истажување покажа дека жените со високо образование и поголем коефициент на...