Таг:, , , , ,

Шокантна одбрана на сопругот на Наташа Беквалац откако е обвинет дека ја претепа (ВИДЕО)

Лука Лазукиќ, против кого е поднесена кривична пријава поради претепување на својата...

#365среќа Симона Поповска: „Не познавам човек што знае да љуби, а не е среќен. За мене среќа е љубов“

Јавноста ја запозна преку нејзините енергични настапи, одлични вокални способности и...

Сакате да ја добиете работата? Еве како да оставите добар впечаток!

Понекогаш може да биде тешко да дојдете до работата која ја посакувате, а неретко е тешко да...

Кендал Џенер откри зашто ставила тетоважа на внатрешниот дел од устата

Топ моделот и релити ѕвезда, Кендал Џенер, има минималистички и едноставен стил, прилично...

#365среќа Марија Костуранова, сопственичка на „Диоптра“: „И по 25 години работам со љубов како од првиот ден“

Јасната перцепција на се она што не опкружува е од особено значење за секој од нас. Грижата...

#ИнстаСреќа: Лондон низ очите на македонската блогерка Теона Манго

Комбинација од мода, исклучителен стил, патувања, а тоа што можеби најмногу ќе ве воодушеви е...

Роботот Софија со своја модна фотосесија за британско списание “Stylist”

Роботот Софија се најде на насловната страна на модно британско списание...

„Мислам дека омразата е потрошена енергија и воопшто не е продуктивна“…Што е среќа според Хичкок?

„Разговор со Алфред Хичкок“ е насловот на интервјуото од 1964 година за канадската...

Хуманитарец, феминист и амбасадор на ОН, каква приказна има да ни раскаже вереницата на Принцот Хари, Меган Маркл? (ВИДЕО)

Актерка и ТВ лице, таа сега има друга улога – вереница на Принцот Хари, но што уште може да...

Нова платформа за недвосмислена и директна подршка на младите уметници

Интервју со Вон.проф. м-р  Загорка Поп-Антоска Андовска, драматург и драмски автор, која...

Меган Фокс за насловната на магазинот Cosmopolitan со отворено интервју

Меган Фокс ќе го краси февруарското издание на модниот магазин Cosmopolitan, покрај мини...

Пенелопе Круз за магазинот Interview – “Не одговарам на прашања за стареењето”

Шпанската актерка Пенелопе Круз позираше за магазинот Interview и отворено одговори на бројни...

#365среќа Милена Антовска Станковска: Нема поголема среќа од помислата дека наскоро ќе станам мајка

Таа е заштитен знак на утринската емисија “Здраво Македонијо” веќе осум години. Голем...

#365среќа Ксенија Николова говори за успешното водење на брендот Две Шмизле и ексклузивно ни ја најави својата 4-та книга

Вниманието на јавноста го привлече уште пред многу години, појавувајќи се во драмското...

Жаре го праша Боки 13 – Имаш дечко или девојка?

После многу долго време, една од најконтроверзните личности во Македонија, Бојан Јовановски...

Сериозното интервју во живо на овој професор на BBC беше прекинато од неговите деца (ВИДЕО)

Професорот Robert E Kelly се обидува да седи смирен и концентриран додека неговите две деца го...

Хит понуда: Владата на Нов Зеланд ви нуди платен одмор со разговор за работа

Сè што треба да направите за да добиете работа, но и бесплатен одмор на Нов Зеланд, е да...

Последното интервју на Тоше Проески (видео)

Македонската музичка легенда Тоше Проески трагично го загуби животот на 16 октомври во 06:20...

Наскоро би можеле да гледаме и филм за “The Lion King”

На сите ни е познато дека Дизни во последно време почна да прави филмски адаптации на своите...

Apple, Coca Cola & Startup Weekend Skopje – with Damian Damjanovski

Зборуваме со Дамиан за неговите искуства и научените лекции, а меѓу другото со нас сподели и...