Таг:, ,

ВИКЕНД ХОРОСКОП (07- 08 ЈУЛИ, 2018)

  Овен   Во моментот најважно е да ги смирите вашите мисли и чувства, но и да го задржите...

Во вакво издание досега не сте ги виделе! Познатите личности без шминка (ФОТО)

Како и сите ние, така и познатите личности не се секогаш нашминкани. Многу од нив се љубители...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (19 ЈУНИ 2018)

Овен  Обрнете внимание на малите детали, посебно на оние во врска со вашиот изглед. Можно е...

Зорана ме освои со својата насмевка, спонтаност, природност

Саша Ковачевиќ го освојува медиумското внимание со квалитетниот пристап кон својата...

Како би изгледале познатите актери доколку би биле жени?

Овие познати холивудски актери привлекуваат внимание токму поради својот изглед, но како би...

Што жените прво забележуваат кај мажите на плажа? Ова што ќе го прочитате ќе ви ја промени сликата за понежниот пол

Ако сте мислеле дека жените се подобри од мажите и дека физичкиот изглед не им е толку важен,...

Ова се неколку трикови при шминкањето со чија помош очите ќе ви изгледаат поглеми и посјајни

Доколку посакувате заводлив поглед на кој никој не може да му одолее, се што ви е потребно е...

Анџелина Џоли се појави на социјалните мрежи во сосема необично изнадание!

Во тек е снимањето на новото продолжение на филмот „Maleficent“, откако имавме можност да го...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (31 МАЈ 2018)

Овен Доколку мислите ви одат кон личност од минатото време е да ја погазите гордоста и да ја...

Нема шанси да го препознаете: Вака изгледал Жељко Самарџиќ пред 40 години кога прв пат станал татко (ФОТО)

Пејачот Жељко Самарџиќ веќе со години наназад е еден од најпопуларните пејачи на овие...

Ова е причината зошто косата кај некои мажи побргу побелува!

Зошто некои мажи ги добиваат првите бели влакна уште во дваесеттите години, додека други...

Ова е Зорица: Ќерката на Ирена Спировска прослави матура

Зорица, ќерката на водителката Ирена Спировска, е матурантка. Прославата се одржала во еден...

ГОЛЕМ СОЛИСТИЧКИ КОНЦЕРТ НА НИНА БАДРИЌ ВО СКОПЈЕ!

По распродадените „Сава Центар“ во Белград и српско Народно позориште, хрватската поп...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (16 МАЈ 2018)

Овен  Што и да правите во денешениот ден, правете го умерено, стабилно и полно со...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (04 МАЈ 2018)

Овен Поради добрите резултати за вашиот труд од минатата недела, време е да се почестите....

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (03 МАЈ 2018)

Овен Денес не правете ништо половично, ни кога е во прашање вашиот приватен, а ни...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (30 АПРИЛ – 06 МАЈ 2018)

Овен Неделава ќе имате толку многу обврски, што во текот на целата работна недела нема да...

10 холивудски ѕвезди чиј изглед тотално се промени со пластична хирургија

Многумина, особено во Холивд, се решаваат да направат некаква естетска корекција. Се е тоа во...

Кајли Џенер потполно го промени својот изглед. Погледнете како изгледа сега!

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер изминатите денови била со својата сестра Клои Кардашијан...

Негативни карактеристики на хороскопските знаци

Овен – Агресивен манипулатор кој плаче ако не е сè по негово. Нема трпение, ниту такт, бргу...