Таг:, , , , , , , , , ,

Сакаш пеперминт? -Не, благодарам, не ми се допадна уште пред да се родам

Здравјето на трудниците и нивната правилна исхрана за време на бременоста е императив за...

Кликни Јади ги доставува вашите нарачки на точак: Брз и еколошки начин да го добиете посакуваното јадење!

Започнаа сончевите денови од годината, а покрај одличното расположение и раздвиженоста во...

Ова е оригиналниот рецепт за француски тост: Пригответе го и уживајте!

Брз и вкусен оброк кој се приготвува едноставно! Состојки: 6 парчиња леб 2 јајца 50 мл млеко или...

Како на вкусен начин да го употребите стариот леб?

На сите ни се случило да фрлиме леб кој ни останал од претходниот ден. Затоа во прилог имаме...

Девојчето кое јаде колачи и додека спие стана хит на социјалните мрежи! (ВИДЕО)

Многупати сме виделе деца кои ги совладува сонот додека јадат. На некои од нив им паѓа...

Да јадам или да спијам? Преслаткото момче се бори со залчињата и тешките капаци! (ВИДЕО)

Сигурно повеќе пати сте гледале снимки од поспани деца кои одвај ја држат главата да не им...

Најевтиниот и највкусен ручек од само 3 состојки, по кој полуде цел свет! (РЕЦЕПТ)

Кога зборуваме за готвењето, годините во никој случај не претставуваат пречка за оваа...

6 правила за комбинирање на виното и храната

Вино и храна… Кога се добро искомбинирани, нема поголемо задоволство, но можно е да се...

Вкусен рецепт : Зелено рижото од грашок

Зеленото рижото е едно од оние јадења кои ако не сте ги пробале, мора да ги запишете на вашата...

Погледнете кога треба да го имате последниот оброк во денот

Повеќето од нас, до крајот на денот имаат внесено неколку илјади калории. Многу често се...

Како најлесно да исчистите ананас? (ВИДЕО)

Ова вкусно тропско овошје ќе го најдете во разни начини, сушено или во конзерва, но највкусно...

Знаци кои покажуваат дека не јадете доволно

Постигнување и одржување на нормална телесна тежина може да предизвикува предизвик,...

5 работи кои треба да ги правите пред вежбање

Се е поголем бројот на луѓе кои стануваат физичка активност. Физичката активност е добра не...

9 “амерички” јадења кои всушност не потекнуваат од Америка

Во земја како Соединетите Американски Држави во која живеат многу имигранти, тешко е да се...

Ја викале “убиец од пола тон”, а сега како да е сосема друга жена

Мајра Гонзалес успеала да качи неверојатни 453 килограми. Прекумереното нездраво јадење...

Мајка создава неверојатно креативни и здрави оброци за нејзиниот син

Уште еден родител на листата креативни спремачи на оброци за нивните деца. Сите заслужуваат...

ПОСЛЕ ОВА ВИДЕО, НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА ВАРИТЕ ЈАЈЦА

Иако важат за едно од наједноставните јадења кои постојат, тврдо варените јајца всушност и...

Тестенините помагаат во слабеење

Тестенините во последните години се на лош глас исто како и лебот и се сметаат за...

Зошто мачките често гледаат во вас?

Тешко е да се игнорира вашиот миленик кога без да трепне гледа во вас. Ова е вообичаено...

15 ситуации во кои секоја девојка може да се пронајде

Од храна, до облека. Од слободно време, до љубовни драми. Во суштина сите девојки имаат...