Таг:, ,

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (14 ЈУНИ 2018)

Овен  Летото штотуку започна, па затоа би ви било препорачливо да почнете да размислувате за...

За помалку од 1 година го променила начинот на пиење кафе и изгубила 29 килограми!

За време на бременоста Ели јадела по 3.000 калории дневно, признава дека уживала во големи,...

Дали некогаш ви се случило телото да ви „отскокне“ додека спиете – ова мора да го знаете

Сигурно некогаш ви се случило да заспиете и  кога баш ви се чини дека , тонете во најубавиот...

Зошто не смеете да пиете кафе навечер доколку сакате да изгубите килограми?

Прекумерната телесна тежина може да доведе до проблеми со здравјето, дури и до предвремена...

Под сенките на добро познатите шарени чадори, започнува уште една летна приказна на Revija bar & food.

На веќе познатата локација, во ТЦ Лептокарија, на 8. јуни на големо задоволство на граѓаните...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (28 МАЈ 2018)

Овен   Пресокнете го утринското кафе, направете си здрав појадок. Целиот ден ќе ви тече...

Верувале или не, овие 5 намирници ќе ви дадат повеќе енергија наутро од кафето!

Повеќето луѓе наутро кога ќе се разбудат најпрво посегнуваат по шолја кафе бидејќи им дава...

Додадете ги овие 2 состојки во кафето и гледајте како се топат килограмите!

Откако на социјалните мрежи кружеше рецепт за кафе со кокосово масло, кој е претставен како...

Рецепт: Еспресо колач по рецептот на Џејми Оливер!

Одлична мешавина на чоколадо и кафе! Рецепт на најдобриот Џејми Оливер… Состојки: 200 гр...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (23 АПРИЛ 2018)

Овен  По утрото се познава денот, па така уште рано наутро ќе добиете некакви добри вести....

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (20 АПРИЛ, 2018)

  Овен   Овој ден ќе ви биде од голема важност. Потрудете се да ја искористите креативноста...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (09 АПРИЛ, 2018)

Овен Овој ден ќе ви биде посветен на минатото. Сите случувања и сите мисли ќе ве водат кон...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (05 АПРИЛ, 2018)

Овен Денес целосно посветете му се на партнерот. Веќе некое време ви се заладени односите, па...

СПОДЕЛУВАЈТЕ: Поради минусните температури кафе бар во Скопје дава можност за преноќевање  на животинчиња на кои им е потребно!

Секоја чест за Берлин бар кој се наоѓа во близина на железничката станица во Скопје. Поради...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (10 – 11 ФЕВРУАРИ, 2018)

Овен  Најдобро решение за уште подобар викенд, би ви било проблемите да ги оставите на...

Ова се здрави начини за засладување на кафето

Многу студии покажале дека пиење на неколку шолји кафе има многу здравствени придобивки....

Додадете го ова во утринското кафе и ќе бидете полни со енергија цел ден

Освен тоа што ќе имате повеќе енергија во текот на денот, ќе ви се намали и апетитот и нема да...

(ФОТО) По осум години повторно заедно: „Македонски идол“ ја повторува историјата!

Првото македонско шоу за музички таленти „Македонски идол“ се случи во 2010 година или пред...

Интересни факти кои не сте ги знаеле за кафето (ВИДЕО)

Кафето е напиток без кој речиси секој човек не може да си го замисли секојдневието....

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (19 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Подарете нешто и вашите блиски ќе бидат многу среќни и ќе знаат тоа да ви го возвратат....