Таг:, ,

ФОТО: Што и купи Бил Гејтс на својата ќерка за дипломирање?

Џенифер е името на ќерката на еден од најбогатите луѓе во светот Бил Гејтс. 21 годишната...

Како би изгледале принцезите на Дизни во улогата на успешни деловни жени?

Навикнати сме да ги гледаме принцезите од цртаните филмови на Дизни во своите раскошни...

3 трикови кои може да ви помогнат кога сте уморни на работа

Без оглед на тоа дали сте се журкале до доцна во ноќта, сте ја изгледале омилената серија или...

Која од овие жени ви изгледа најуспешно? Изберете и дознајте што кажува тоа за вас!

Задачата е според силуетата на илустрацијата да се обидете да заклучите која од четирите...

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ СО ДОСЕГА НАЈГОЛЕМ КОНЦЕРТ ВО СВОЈАТА КАРИЕРА- 01 ЈУНИ 2018-та АРМ СТАДИОН, OPEN AIR!

Големо задоволство ни е да ви најавиме дека Авалон Продукција и Владо Јаневски ја обновија...

5 заеднички особини на успешните луѓе

Ние веруваме дека сите ние можеме да постигнеме нешто ако веруваме во себе, а успешните луѓе...

#365среќа Ања Ветерова, стипендист на Беркли: „Не се откажувајте од своите соништа, бидејќи еден ден стануваат реалност!

Веселото девојче со извонредни гласовни способности по кои беше препознатлива уште од...

Кариера и идеални професии за жена со хороскопски знак Овен

Овој хороскопски знак е амбициозен и лидерски, исто како и работните места кои...

7 начини за да се ослободите од професионалниот стрес

Секој втор вработен страда од професионален стрес, а повеќе од 70 проценти сметаат дека тоа...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (06 МАРТ, 2018)

Овен  Одговорностите ви го насочуваат патот по кој ќе треба да се движите. Некои од вас може...

ПОСЛЕДНА СТАНИЦА НА ПРОСЛАВАТА 50 ГОДИНИ КАРИЕРА НА ЈОСИПА ЛИСАЦ- ГАЛА КОНЦЕРТ ВО НОВАТА КОНЦЕРТНА САЛА НА МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА!

Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека една од најуникатните музички појави воопшто...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (02 МАРТ, 2018)

Овен  Ќе имате емотивни проблеми кои ќе ви создадат голема главоболка. Тоа што работите не...

51 годишната Вера е двојничка на ѕвездата Рита Ора, но кој кого копира?

Рита Ора се проценува дека вреди 20 милиони фунти, има пријатели од А-листата и повеќе број...

Како изгледал Бали бег на почетокот на кариерата

Еден од најпопуларните турски актери, кој се стекна со слава и во Македонија денес мами...

Ова се најинтелигентните познати личности во Холивуд

Иако постојат предрасуди за ѕвездите од Холивуд дека се површни и опседнати со слава и пари,...

Komunicira.me – нова бесплатна апликација за инклузија на лицата со оштетен слух

Komunicira.me е апликација која ќе ја сруши комуникациската бариера помеѓу лицата со оштетен слух...

ФОТО: Јана Бурческа објави фотографија од ќерката Дона

Минатата година не претставуваше на Евровизија и преку спотот ни соопшти дека е бремена, а...

Пијанистичкиот виртуоз Даниел Харитонов настапува со Македонската филхармонија

„Лауреати“ е насловот на првиот концерт на Македонската филхармонија во новата 2018 година,...

Исланд е првата држава која со закон ја изедначи платата на мажите и жените

На први јануари 2018 година Исланд  стана првата земја во светот која ги изедначи платите на...

Првата македонска книга со успешна Kickstarter кампања: Брендот Tip of the Week® се шири глобално