Таг:, , , , , , , ,

Неверојатна животна приказна на Ирина Шајк: Од сиромашна Русинка до еден од најпознатите топ модели во светот!

Израснала во сиромаштија, врсниците се шегувале на нејзина сметка поради нејзиниот...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (14 СЕПТЕМВРИ, 2018)

Овен  Не треба лесно да се откажете од своите планови ниту да се откажете од нешто за што сте...

EROS RAMAZZOTTI ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!!

После концертот на Sting, на Скопје ќе му се случи уште еден неверојатно голем музички настан....

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП (СЕПТЕМВРИ, 2018)

Овен Кариера и пари: Овој месец ќе забележите голем успех на професионално поле, посебно...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (18 – 19 АВГУСТ, 2018)

Овен   Некој ваш неоткриен талент може да излезе на виделина, кој би можеле да го искористите...

„Цесарица“ беше најголемиот хит на Оливер, но оваа тајна за песната малкумина ја знаат

„Цесарица“ е песна која остави печат на многу генерации. Оливер Драгојевиќ зад себе остави...

Три клучни промени кои секоја жена мора да ги направи за да биде успешна

Сонувате за успех? Морате да донесете некои клучни одлуки за да го постигнете. Престанете да...

Фотографии од Ејми Вајнхаус кои досега не сте ги виделе

Пред 10 години Ејми Вајнхаус беше на врвот на својата кариера која прерано заврши три години...

ГОЛЕМ ИЛИНДЕНСКИ КОНЦЕРТ НА ВЛАДО ЈАНЕВСКИ ВО ОХРИД!

Големо задоволство ни е да ви објавиме дека легендарниот Владо Јаневски после пауза од...

Денес е меѓу најпосакуваните жени во светот, погледнете како изгледаше Адријана Лима пред две децении (ВИДЕО)

Таа е денес една од најпосакуваните жени во светот, а пред речиси 20 години никој не...

Три пропаднати брака, симбол за вечен сексапил, филм за возрасни: Најшокантни детали од животот на Памела Андерсон

Заносната Памела Андерсон и нејзините секси сцени од „Чуварите на плажата“ ги помнат сите,...

Подобрете ги вашите финансии преку следење на овие совети

Живеењето во свет каде што постојано тежнееме кон нешто за кое не сме во потполност сигурни...

5 потези поради кои повеќе нема да ја мразите својата работа

Истражувањата покажале дека повеќе од половина жени ширум светот не се задоволни од својата...

ФОТО: Што и купи Бил Гејтс на својата ќерка за дипломирање?

Џенифер е името на ќерката на еден од најбогатите луѓе во светот Бил Гејтс. 21 годишната...

Како би изгледале принцезите на Дизни во улогата на успешни деловни жени?

Навикнати сме да ги гледаме принцезите од цртаните филмови на Дизни во своите раскошни...

3 трикови кои може да ви помогнат кога сте уморни на работа

Без оглед на тоа дали сте се журкале до доцна во ноќта, сте ја изгледале омилената серија или...

Која од овие жени ви изгледа најуспешно? Изберете и дознајте што кажува тоа за вас!

Задачата е според силуетата на илустрацијата да се обидете да заклучите која од четирите...

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ СО ДОСЕГА НАЈГОЛЕМ КОНЦЕРТ ВО СВОЈАТА КАРИЕРА- 01 ЈУНИ 2018-та АРМ СТАДИОН, OPEN AIR!

Големо задоволство ни е да ви најавиме дека Авалон Продукција и Владо Јаневски ја обновија...

5 заеднички особини на успешните луѓе

Ние веруваме дека сите ние можеме да постигнеме нешто ако веруваме во себе, а успешните луѓе...

#365среќа Ања Ветерова, стипендист на Беркли: „Не се откажувајте од своите соништа, бидејќи еден ден стануваат реалност!

Веселото девојче со извонредни гласовни способности по кои беше препознатлива уште од...