Таг:, , , , , ,

Заспивате со шминка на лицето? Погледнете на какви инфекции се изложувате

Акни, брчки, паѓање на трепки и алергии се само дел од последиците на оваа штетна навика....

Овие грешки во шминкањето не треба да ги правите никогаш

Најпознатите шминкери на ѕвездите откриваат кои се најголемите грешки кои ги прават...

5 бои на кармини кои ќе доминираат во 2018

Бојата, како текстура на карминот и не е најважна во одредувањето на трендот, туку техниката...

Тренд БОИ на шминка за есен-зима 2017/2018

Дури и за мејкап експертите понекогаш е навистина голем предзвик да пронајдат идеални бои и...

Ова е целосната листа на шминки кои ќе ви требаат оваа зима

За да го следите зимскиот тренд се вели потребно е да сте љубители на бои, црвени усни и уште...

Тренд нијанси на кармини за есен/зима 2017-2018

Студената сезона е резервирана за темните нијанси на кармини. Длабоките тонови на...

Тејлор Свифт – кралицата на црвениот кармин

Црвените усни се дефинитивно заштитен знак на познатата поп-пеачка Тејлор Свифт. Откако се...

11 тренд нијанси на кармини за оваа сезона

Сончевите денови ни пристигна, а светлите и живите бои се се повеќе присутни во модниот...

Како познатите дами носат црвен кармин?

2016 година беше година на црвениот кармин. Познатите дами оваа година ги носеа сите нијаси од...

Научниците дадоа необичен одговор: Зошто црвениот кармин ги полудува мажите?

Жените лесни можат да го заведат секој маж, се што треба е да внимаваат на неколку ситници...

Евтина наспроти скапа шминка: Оваа девојка го направила тестот, а фотографиите јасно го покажуваат победникот!

Помалку или повеќе, сите жени се шминкаат. Изборот не производителот е исто толку важен како...

Како да го комбинирате карминот со шминка

Карминот на усните е најмоќното “оружје“ за заведување. Во продолжение прочитајте како да...

Beauty трендови за пролет 2016

Во прилог прочитајте кои beauty трендови ќе бидат актуелни оваа сезона, а се одбрани од...

Мејкап артист наместо кармин на усните создава мали уметнички дела

Andrea Reed е неверојатно талентиран мејкап артист од Канада.  Нејзино платно е човечката кожа, а...

Како визуелно да ги зголемите усните

До сега за постигнување на пополни усни се советуваше да се исцртаат со моливче за усни кое е...

Се сеќавате ли на зелениот кармин кој станува црвен

Кога се појави во ’80-те години стана хит меѓу девојките и жените во Југославија. Магичниот...

Најголемите лаги во врска со убавината

На филмовите поголемиот број од жените изгледаат беспрекорно. Тие се постојано средени без...

Во чест на најслатката принцеза: Има девет месеци и свој кармин

Британската принцеза Шарлот Елизабет Дајана има само девет месеци, но веќе има кармин кој го...

Направете сами: Кармин од мастика за џвакање

Доколку ви е здодеано да давате многу пари за кармин, притоа никогаш не наоѓајќи ја...

Коса, лице, нокти… Што ќе биде во тренд оваа година?

Никој не можеше да го предвиди успехот кој го постигна контурирањето на лицето минатата...