Таг:, , , , , , , ,

Ова се најубавите кралски фризури кои може да ги направите и на вашата коса! (ФОТО)

Ви ги претставуваме најубавите кралски фризури кои може да ги носите секој ден, во склад со...

Кејт Мидлтон ја откри тајната која ја бараат сите жени: Како безболно да носите високи потпетици?

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, ретко кога можеме да ја видиме без нејзиниот заштитен...

Принцот Вилијам рекреираше фотографија од детството на Кејт на неговото патување во Јордан

Иако во моментов Принцот Хари и Меган се најпопуларниот кралски пар, сепак Палатата...

Фотографии на Меган Маркл употребени во суд против Кејт Мидлтон

Се што се случува во врска со кралското семејство е постојано под наздор на очите на...

Ова е причината зошто професијата на Кејт Мидлтон ја шокираше јавноста!

Според крштеницата на родениот принц Луис која излезе во јавност, професијата на неговата...

Се породи Кејт Мидлтон: Ова е полот на нејзиното бебе!

Кејт Мидлтон се породи денес во Лондон, во една приватна болница во која ги роди и другите...

Пипа Мидлтон е бремена, го очекува своето прво дете!

Сестрата на Војвотката од Кембриџ, 34 годишната Пипа Мидлтон го очекува своето прво дете. ...

Кејт Мидлтон ја носи омилената боја на принцезата Дијана

Пред неколку дена, Кејт Мидлтон покажа колку убаво ја носи зомилената нежна нијанса што ја...

Ова се моќните чевли кои ги носат Кејт Мидлтон и Меган Маркл

Кралските снаи докажуваат дека овој пар чевли е задолжителен во кралскиот гардеробер. ...

Кејт Мидлтон во црн фустан и високи штикли му се спротивстави на снегот

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, без оглед на временските услови, секогаш е подготвена...

Војвотката од Кембриџ го истакна трудничкото стомаче

По повод настанот „Commonwealth Fashion Exchange reception“, Кејт Мидлтон приреди гламурозен моден настан во...

Моментите на „модни близначки“ на Кејт Мидлтон и принцезата Дијана (ВИДЕО)

Уште од првата заеднчка фотосесија на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам  започнаа споредбите...

Кoи актери кои ќе ги глумат Меган Маркл и принцот Хари во филмот за нивната љубовна приказна?

Љубовната приказна на принцот Хари и Меган Маркл е инспирација за многу работи, меѓу кои и за...

Интересни факти за Кејт Мидлтон кои не сте ги знаеле

Војвотката од Кембриџ, прекрасната Кејт Мидлтон е инспирација за многу жени ширум светот....

Кејт Мидлтон во скромна комбинација во третата бременост

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, се врати на своите кралски должности. Таа вчера беше на...

Oва се тајните за британската кралска кујна

За сите оние кои се прашуваат за тајните на кралската кујна, овојпат, куварите кои некогаш...

Зошто Меган Маркл не смее да носи тијара?

Тијарата е блескав моден додаток на главата, кој се носи на официјални прослави. Но,...

Меган Маркл ги избриша нејзините профили на социјалните мрежи

Станување дел од кралското семејство има свои привилегии и маани. Актерката Меган Маркл,...

Принцезата Шарлот тргна во градинка

Две фотографии од принцезата Шарлот беа објавени на официјалниот профил на Инстаграм на...

Децата на принцот Хари и Меган Маркл нема да носат титула на принц и принцеза

Титулите во британското кралско семејство се одредени од пра-пра-дедото на Хари, кралот Џорџ...