Таг:, , , ,

Можете ли да погодите која е мајката на сликата?

Оваа жена која живее во Канада, се чини ја има пронајдено фонтаната на младоста. Тоа е...

Ова е советот кој Анџелина Џоли постојано им го повторува на своите ќерки

Изминатава година во која познатата актерка се разведе од својот сопруг Бред Пит, се соочи...

Лекции за љубовта кои мајките треба да ги пренесат на своите ќерки

Во животот постојат лекции на кои можат да не научат само нашите мајки. Некои од нив се...

ФОТО: Како изгледаат ќерките на легендарните Шенка и Ѓорѓи Колозови

Легендарниот актерски пар Шенка и Горѓи Колозови долго ќе ги паметиме по македонските...

ЗА ТАТКОВЦИТЕ КОИ ИМААТ ЌЕРКИ

Наидовме на мошне поучен и емотивен текст кој со радост ќе го споделиме со вас, каде еден...

Оваа мајка родила близначиња со различна боја на кожата

Ова е Хана Јаркер од Англија. Таа била изненадена откако ги родила своите ќерки близначки....

1 на 60 милиони: Прекрасна фотосесија на мајка на 2 деца која носи 5 природно зачнати бебиња

Прекрасните фотографии од Ким Тучи ќе ви го привлечат вниманието, но и ќе ве исполнат со...

Видео: Братче-најубавиот подарок под елката на двете сестри

Блогерката Кортни Солстад се надевала дека овој Божиќ ке мора да го одложи испраќањето на...

Мајка и три ќерки никогаш не се ишишале, погледнете го резултатот

Тери Лин Расел е мајка на пет деца од кои три се ќерки. 43-годишната жена и нејзините ќерки се...

Што ги зближува татковците и ќерките

Без разлика колку години имаат, ќерките се и секогаш ќе бидат малите принцези на тато. Според...

Со што ќе се соочите доколку сте израснати од мајка која е силна жена?

Сите жени се силни на свој начин, но овде станува збор за алфа жени кои се многу самостојни,...

Данците во паника: „Мајки, испратете ги вашите ќерки на одмор за да имаат повеќе секс”

Демографската слика на Европа е очајна. Наталитетот на повеќето западни нации е толку лош,...

На ќерките им оставил 20 милиони долари, но за да можат да ги трошат имаат неколку услови!

Милионерот од Менхетн Морис Лабоц оставил прилично големо богатство за своите ќерки, но тие...

Запознајте ги децата кои пораснаа пловејќи во брод со своите родители

 Заборавете на гужвите во училниците и долгите часови на работа. Едно семејство реши да ги...

Што сакаат мажите кај своите жени, а што кај ќерките?

Според ново истражување спроведено онлајн од страна на Hart Research Associates, мажите сакаат доста...

ФОТО: Џесика Алба со ќеркичките се забавува на плажа на Кариби

Џесика Алба ја продолжи тропската авантура под карипското сонце. Атрактивната актерка беше...

ФОТО + ВИДЕО: Анџелина Џоли со пресреќните ќерки на Kids’ Choice Awards

Анџелина Џоли седеше во првиот ред на манифестацијата Kids’ Choice Awards заедно со своите ќерки...

Моите ќерки не знаат што е татко им и колку е познат!

Музичката легенда Горан Бреговиќ, кој неодамна беше одликуван со орден француски витез за...

Како се “прават“ ќерки, а како синови?

Теоријата дека желбата на родителите влијае врз изборот на полот на детето е стара колку и...