Таг:, , ,

Најубавите нијанси на пролетта: Расцветани полиња со лале во Кина

За многумина, Холандија е првата асоцијација за лалиња, но сепак, овие цвеќиња се...

Поглед во луксузниот и непробоен воз на северно корејскиот лидер Ким Јонг Ун

Северна Кореја е речиси целосно изолирана од остатокот од светот, а што се случува таму...

Расцветаните цреши во Кина се најубавото нешто што ќе го видите денес (ВИДЕО)

Луѓето во светот обично ги поврзуваат црешите со пролет во Јапонија, но расцветаните цреши...

Ова се тајните на кинескиот ѕид

Кинескиот ѕид претставува едно од најголемите светски чуда изградени од човекот. До него...

Во Кина ќе се гради првиот „град шума“

Во Кина ќе никне т.н. град шума. Градот „Liuzhou Forest City“ кој ќе биде покриен со милиони...

Зоолошка во која луѓето се во кафез, а животните шетаат слободно

Во зоолошката Lehe Ledu Wildlife во Кина, туристите се оние кои се затворени во кафез, додека...

Погледнете како изгледаат улиците ширум светот

Секоја земја има убавини кои ќе ви го одземат здивот, поради кои навистина треба да ги...

Кога панда си игра во снег…тоа е #СреќаНаДенот (ВИДЕО)

Има ли нешто посреќно од оваа панда во снег? Иако во Скопје уште не се израдувавме на снег,...

Прелетал преку илјада километри за да се најде со жена што ја запознал на интернет. Погледнете како зажалил!

Се повеќе се зголемува бројот на луѓе кои ги бараат своите партнери преку интернет, но и оние...

Кина отвора огромен забавен парк со виртуелна реалност

Во Гијант, Кина ќе биде отворен голем парк со виртуеллна реалност. Името на паркот е...

Во Кина е отворена библиотека која ќе ви го одземе здивот

Во Кина е отворена библиотека со неверојатни 1,2 милиони книги, а внатрешноста ќе ви го одземе...

Погледнете каде се наоѓа портата до рајот

Една од неверојатните природни атракции е планината Тјанмен во Кина која е позната по...

Разлики во рекламите на ИКЕА во зависност од земјата за која се наменети

Еден каталог, за една фирма, со различни фотошопирани разлики во зависност од земјата за...

Кинескиот авиопревозник го облече својот екипаж во парчиња од високата мода

Можеби не ви паѓа на памет дека екипажот во авионите е облечен во дизајнерски парчиња, но тоа...

Кина започна да го гради првиот „Шумски град“ со над 1 милион дрвја и растенија

Паланинската област Liuzhou во јужна Кина ќе биде домот на шумскиот град кој ќе го создаде...

Што е всушност древната вештина – акупунктура?

Акупунктурата е стара кинеска медицинска вештина.  Кинеското верување е дека две основни...

Несекојдневна куќа изградена од три транспортни контињери

Неверојатна куќа дизајнирана од студио од Копенхаген и изведено во Кина...

10-те најубави улици низ светот, кои сигурно ќе ве воодушеват

Колоритните домови во населбата Ла Бока во Буенос Ариес рефлектираат голем дел од стилот од...

China Mobile ќе започне со тестирање на 5G мрежа

China Mobile, еден од трите кинески телекомуникациски оператори, следната година ќе започне со...

Залепете го ова на задното светло и никој зад вас нема да смее да вклучи долги светла!

На возачите во Кина очиглено им здосадиле оние кои ги злоупотребуваат долгите светла па се...