Таг:, , , , , , , , , ,

Може ли мажот да се промени и дали жените мислат само на секс? Сите лаги од „Сексот и градот“ во кои веруваме

Ова се некои од заблудите кои се провлекуваат низ серијата. Легендарната серија „Сексот и...

Во четврток започнува третото издание на Fashion & Lifestyle Expo

Уште само два дена до почетокот на третото издание на Fashion & Lifestyle Expo. Вратите на...

Овие намирници нутриционистите никогаш не ги јадат

Сите знаеме дека храната обезбедува хранливи и заштитни материи непоходни за раст и развој,...

Тука имате можност да уживате во најпопуларните коктели во светот

Доколку понекогаш чувствувате потреба да го искористите своето слободно време опуштајќи со...

Прославете го Св. Трифун со коктели со вино

Денес се слави св. Валентин, денот на љубовта и Св. Трифун, денот на виното. Знаеме дека...

6 видови на коктели со вотка кои мора да ги пробате

Доколку сте љубители на руската вотка и добрата забава, сето тоа надополнето со неповторлив...

Кој е најпопуларниот мексикански коктел и каде можете да го пиете во Скопје?

Кога ќе помислите на Мексико сигурно веднаш добивате асоцијација на добра храна, текила,...

ВИСТИНСКИ ХИТ ЗА ОВА ЛЕТО: Направете сами ”лубеница шорцеви”! (Видео)

Лубеницата е зеленчук од групата тикви. Поради слаткиот вкус луѓето ја служат како десерт и...

ВКУСНИ НИСКОКАЛОРИЧНИ КОКТЕЛИ ЛЕСНИ ЗА ПОДГОТОВКА

Лето е, топло е, време е за коктел! Ако одбегнувате коктели поради калориите кои ги содржат,...

КАКОВ АЛКОХОЛ СМЕЕТЕ ДА КОНСУМИРАТЕ КОГА СТЕ НА ДИЕТА?

Веројатно веќе знаете дека пиењето алкохол додава калории на вашиот план на исхрана, но на...

Какви сте кога ќе се поднапиете малку повеќе?

Проучувајќи го однесувањето на луѓето при консумирањето на алкохол, истражувачите од...