Таг:, , , , , , ,

Уметник со помош на Ајфон и природата ги оживува познатите цртани јунаци! (ФОТО)

Како и многу други фотографи, Франсоа Дурлен наоѓа инспирација во секојдневниот живот....

Кортни Кардашијан знае како се носи кожен корсет

Најстарата сестра од кланот Кардашијан ги воодушеви фановите со едноставно и секси издание....

6 лесни летни модни комбинации од улиците на Њујорк

Топлите летни денови низ градскиот бетон знаат да бидат неподносливи, а за да ги преживеете...

Актерката непријатно изненади со овој аутфит!

Младата актерка е позната по нејзината врска со Бруклин Бекам, но и по нејзиниот аутфит. Не...

Викторија Бекам со шик стајлинг ја прослави ревијата во Њујорк со својот сопруг Дејвид Бекам

После успешната ревија во Њујорк, Викторија ја помина вечерта со нејзиниот сопруг на...

Како да носите џемпер, а сепак да изгледате шик

Зимата знае да биде навистина сурова, а студот и мрачното време не тера да се облекуваме во...

Шик комбинации со БЕЛА КОШУЛА

Белата кошула е безвременско модно парче а изминатава година нејзиното обожавање еволуира...

Модни комбинации со ЏЕМПЕРИ кои ќе ги обожавате

Џемперите се есенцијално парче во зимската гардероба. Во нив можете да изгледате и модерно и...

10 спортско-деловни комбинации од блогерката Валерија Липоветски

26-годишната руска блогерка Валерија Липоветски има доста професии, но онаа која бара...

Око за око, заб за заб: Овој знак во хороскопот никогаш не останува должен, секогаш се одмаздува!

Зборуваме за мошне љубоморен, импулсивен и одмаздољубив знак во хороскопот. Иако сите од...

Стилски комбинации од улиците на Копенхаген

Ви го претставуваме уличниот стил во Копенгаен на модните фанатички, трендсетерки и...

Тие се створени еден за друг:4 најубави љубовни парови во Зодијакот! Дали сте меѓу нив?

Дали сте створени еден за друг? Oва се идеалните парови: Бик и Рак На нив многу често се...

Неопходно парче облека за транзицијата од пролет во лето

Полека ги броиме последните пролетни денови, а топлите летни денови ни се се поблиску што го...

Инспирација: Како да ги носите патиките во секоја пригода

Патики насекаде и во секоја пригода е последниот тренд од светот на модата, а мора да...

Ова е победничката комбинација: Два хороскопски знака чија среќа никој не може да ја наруши

Следниве два хороскопски знака целосно се наклонети еден на друг и си одговараат на сите...

ПОБЕДНИЧКА КОМБИНАЦИЈА: ДВА ХОРОСКОПСКИ ЗНАКА ЧИЈА СРЕЌА НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ЈА НАРУШИ

Следниве два хороскопски знака целосно се наклонети еден на друг и си одговараат на сите...

Убедливо најдобра комбинација во хороскопот: Ова два знаци се родени еден за друг

Станува збор за Бик и Шкорпија. Кога ќе се најдат, потполно се залудени едан по друг. Нивната...

Голем број дами ќе се разочараат: Немојте да носите црни гаќички, а еве и зошто

Имаме лоша вест за сите дами кои носат црни гаќички. На сите веќе им е познато дека боите...

Овој знак во Хороскопот е најотровен и подготвен на одмазда – Внимавајте!

Станува збор за мошне љубоморен, импулсивен и одмаздољубив знак во хороскопот. За нив е...

Не знаете што да облечете? 5 модни комбинации со кои нема да погрешите

Модните трендови се почесто се менуваат, а модните куќи ги има се почесто и пазарот е...