Таг:, , , , , , , , , ,

Вратете го сјајот на кожата без хируршки интервенции

Негата и грижата за кожата и косата се приоритети во задржувањето на свежината и убавината...

Овој трик со чаша вода ќе ви покаже дали е квалитетна вашата коса

Ова е одличен начин да проверите во каква состојба е вашата коса – добра или лоша. Доколку...

Ќе ја препознаете ли секси Марјана во спотот на Нови Дечки?! (видео)

Сите се сеќаваме на спорот на Нови Дечки за песната „Забава до бесвест“ но ретко кој памети...

Домашна маска за хидратација на сувата и оштетена коса

Сон на секоја дама е да има прекрасна блескава и здрава коса, а за тоа да се постигне не е...

Грешки кои ги прават жените при нанесување на парфем

Парфемите траат многу пократко отколку што мислат жените, а купуваат големи пакувања...

Тренд фризури за новогодишната ноќ

Одбројувањето веќе започна а се што треба да направите е да уживате во празничната...

Кул начини како да го стилизирате коњското опавче

Долгото коњско опавче е една од наједноставните и најбрзи фризури за правење која никогаш...

Празничен тренд: Изгледајте како божица со аксесоарите за коса

Сите се вљубивме во аксесоарите за коса на прв поглед затоа што даваат посебна егзотичност и...

Иглички за коса – Тренд аксесоар кај фризурите

Ако игличките за коса некогаш служеа да ја држат фризурата и незабележително да ги сокријат...

“Машката” фризура повторно на врвот на најпопуларни фризури

Пред двадесет години, “машката” фризура стана светски хит благодарение на Деми Мур, а...

Љубовта кон природата и фризурите споени во една целина

Урсула Гоф како голем љубител на природата и фризурите, реила да ја комбинирала таа љубов и...

ТРЕНД: Неодоливо романтични украси за коса

За оваа сезона ни доаѓа нов тренд кај косата кој вклучува необични украси за кој сме сигурни...

Шишките се повторно ‘ИН’

Не постои жена која барем еднаш во животот не носела шишки, или не помислила да ги направи....

10 супер фризури за овално лице

Овалниот облик на лице е идеален скоро за секој тип на фризура поради добро балансираните...

Намирница која на белите влакна им ја враќа бојата – толку моќна што го уништува и ракот

Белите влакна се краен показател на стареењето, а околу половина од 50-годишниците имаат баре...

Која е beuaty рутината на прекрасните парижанки

Постои причина зошто французите го создале поимот ‘je ne sais quoi’. Многу е едноставно,...

Дали правилно ја сушите косата со фен?

Феновите само по себе не се толку страшни за косата (особено ако се со керамички дифузер, кој...

Зошто киселата зелка е корисна за жените?

За позитивните својства на зелката се знае одамна, како и тоа дека помага во лекување бројни...

Повторно во тренд – РАЗДЕЛЕНИ ШИШКИ

Шишките повторно се прославија помеѓу трендовите кај фризурите благодарение на бројни...

КАРАМЕЛ КАДРИЦИ – Заносен тренд кој холивудските дами го обожаваат

Карамел е прекрасна нијанса на коса која е нешто помеѓу беж-руса и златно-смеѓа. Самиот назив...