Таг:, ,

Ако претеруваме со овие 5 фризури, може да имаме сериозно последици на косата

Познато ни е дека претераното миење и фенирање на косата, ја оштетува косата. Но дали знаете...

Рецепт: Со оваа намирница косата ќе ви расте многу побрзо (ВИДЕО)

Сите жени сакаат да експериментираат со многу препарати за да го подобрат својот изглед....

Имајте фризура како французинка, трендот кој полека го освојува светот

Кога Лили Алдриџ стави фотографија од нејзината нова фризура, со шишки инспирирани од...

Еве на колку време треба да се шишате ако сакате долга коса

Ја пуштате вашата коса да расте веќе неколку месеци така што го одложувате одењето на...

Незаборавните фризури на Анџелина Џоли низ годините

Една од најголемите Холивудски ѕвезди, хуманитарката и мајка, преубавата Анџелина Џоли,...

(ФОТО) Беше најголем заводник меѓу актерите во Југославија, како изгледа денес Аљоша Вучковиќ?

Актерот Аљоша Вучковиќ, еден од милениците на жените во поранешна Југославија, одамна не се...

Оскаровката Џенифер Лоренс заблеска со кадрава коса и провокативна тоалета на премиера во Лондон

Откако се појави на доделувањето на BAFTA наградите во неделата во Лондон во класична,...

Направете шампон од сода бикарбона за брзо растење на косата

Содата наоѓа разновидни намени во домаќинството, нуди безброј лековити својства и се...

Водечкиот Инстаграм тренд е вистинско решение за сите оние кои сакаат да направат промена на косата

Кога сакаме да направиме некаква промена, прво нешто што ни доаѓа на памет е да направиме...

Ова е вистинското решение за сите оние кои сакаат густа коса и брада

Опаѓањето на косата е проблем со кој се соочуваат многумина, а особено е изразен кај мажите....

Имате масна кожа? Еве што треба да направите за да се ослободите од маснотијата

Смачено ви е од сјајното лице на фотографиите, или пак од размачканата шминка на крајот од...

Ова е семејството со најдолгите коси во светот (ВИДЕО)

Оваа жена веќе со години победува на изборите за најдолга плетенка. На најдолгиот дел...

Овие фризури ќе бидат хит оваа пролет

Пролетта е период на промени и освежување, на сите ни годат повисоките температури и...

Инспирација за секојдневни фризури од модна блогерка

Сара Ескуденро е блогерка која секојдневно на својата платформа collagevintage инспирира со...

Долга или кратка коса? Овој трик открива која фризура е за вас

Постои многу едноставна метода која ќе ви помогне да сфатите која должина на коса е за вас....

Имате проблематична коса? На овој начин вашата коса ќе биде здрава и блескава

Почетокот на секое решение е откривањето на причината, а причината за проблематична коса...

Вратете го сјајот на кожата без хируршки интервенции

Негата и грижата за кожата и косата се приоритети во задржувањето на свежината и убавината...

Овој трик со чаша вода ќе ви покаже дали е квалитетна вашата коса

Ова е одличен начин да проверите во каква состојба е вашата коса – добра или лоша. Доколку...

Ќе ја препознаете ли секси Марјана во спотот на Нови Дечки?! (видео)

Сите се сеќаваме на спорот на Нови Дечки за песната „Забава до бесвест“ но ретко кој памети...

Домашна маска за хидратација на сувата и оштетена коса

Сон на секоја дама е да има прекрасна блескава и здрава коса, а за тоа да се постигне не е...