Таг:, , , , ,

Овој костим за капење е совршен и за послабите и за покрупните девојки

Овој костим за капење треба да го има секоја жена во својот плакар, бидејќи одговара на...

Викторија Бекам со шик стајлинг ја прослави ревијата во Њујорк со својот сопруг Дејвид Бекам

После успешната ревија во Њујорк, Викторија ја помина вечерта со нејзиниот сопруг на...

7 филмови со извонредна костимографија

Филмовите во кои приказната се одвива во време кога модата била доста поразлична од...

Има 61 година, а позира во костум за капење

Оваа жена само уште еднаш докажа дека годините се само бројка. Се работи за Јаземина Роси,...

Ова ретко се гледа – вака Харис Џиновиќ изгледа без шешир и во костум за капење!

Харис Џиновиќ никогаш не се појавува во јавност без шешир, кој стана негов заштитен знак....

Најдобрите маски на познатите по повод Ноќта на Вештерките

Секоја година пред и на 31 октомври во САД и некои други држави низ светот се одржуваат бројни...

ФОТО: Во што се маскираше Хајди Клум за Ноќта на вештерките?

Една од најпознатите модели во светот, прекрасната Хајди Клум, е позната по своите...

Моден тренд: Жени во одела

Не ретко забележуваме кај ѕвездите, замена на свечените тоалети со одела. Најнов пример за...

Оделата во популарната Suits

Во правната драма која привлече огромна публика, Suits, неизбежен е одличниот стил кој го имаат...