Таг:, , , , , , , , , ,

Суперхрана за совршена кожа и коса

Освен во бројни препарати, поддршката за убава кожа и коса можете да ја најдете и во храната...

Подгответе ја кожата за зимата: 3 домашни маски за СУВА кожа

Да се има блескава, здрава и сјајна кожа е навистина тешко бидејќи бара доста деликатна нега...

Цел живот погрешно нанесуваме дезодоранс – ова е правилниот начин

Голем дел од луѓето го нанесуваат дезодорансот на погрешен начин што го намалува неговото...

Оваа есен носиме црно кожно здолниште

Црното кожно здолниште едно од главните парчиња кои мора да се најдат во плакарот на секоја...

Одберете го омилениот парфем според карактерот

Сигурно барем еднаш во животот сте се вратиле насмеани дома бидејќи конечно сте го пронашле...

Како до совршена кожа без пудра

Козметичките производи во целосно не можат да помогнат за здравиот изглед на кожата и спас...

Домашна маска за детоксикација на кожата на лицето

Како што му е потреба детоксикација на организмот за ослободување од штетните материи во...

4 начини да го употребите кафето за поубава кожа и коса

Кафето може многу да помогне во вашата рутина за разубавување, од нега на лицето, до негата и...

Знаете ли што се крие во вашите мозолчиња?

Виралните видеа кои прикажуваат стискање на мозолчиња не се пријатни за гледање. Но, сепак...

Шест начини како да го користите лимонот за разубавување

Лимонот изобилува со витамин Ц кој е многу важен антиоксиданс за кожата. Витаминот Ц влијае...

Витамини и минерали за заштита на кожата во летниот период

Летниот период е време кога треба да размислуваме за заштитата на нашата кожа многу повеќе...

Пилинг од куркума за ‘златна’ кожа која зрачи со младоликост

 Во летниот период кожата бара особено внимание поради тоа што е изложена на бројни...

Дали кокосовото масло е здраво?

Маслото од кокос последниве години се наметна како универзален лек и средство што се најде...

Домашна летна маска за лице за мрсна кожа

 Во лето кожата е особено подложна на прекумерно мастење и бара посебна нега која длабински...

Совети за убави и негувани дланки

Сувата кожа на дланките умее да биде сериозен проблем а до тоа доведува не само хемикалиите...

Кои делови од телото се најподложни на сончеви изгореници?

Сонцето и високите температури, иако ни пријаат за добро расположение, сепак силните...

Летен мејкап изглед: Светла усна и лежерна коса

Топлите летни денови ни внесуваат повеќе боја во стајлингот, без разлика дали да се работи...

Летни makeup совети кои морате да ги знаете

Кога е во прашање летната шминка, најважно е да ја нанесувате кремата за сончање во секое...

Како да ја негувате кожата во текот на сончањето

Бронзениот тен колку што е атрактивен толку умее и да стане вистински проблем доколку не...

Каква пудра одговара на секој тип на кожа

Бројни makeup артисти и визажисти ја нагласуваат употребата на добра подлога за лицето пред...