Таг:, , ,

Домашен пилинг за длабинско чистење на кожата во зима

Еден од најважните чекори кај негата на кожата и одржувањето на нејзиниот здрав и нежен...

Близначките кои станаа интернет сензација (фото)

Две седуммесечни близначки станаа интернет сензација, откако нивната мајка почна да...

Идеалните решенија за секој проблем со кожата

Кога сстанува збор за негата на кожата постојат илјадници производи кои се борат со...

Која е beuaty рутината на прекрасните парижанки

Постои причина зошто французите го создале поимот ‘je ne sais quoi’. Многу е едноставно,...

Како правилно да го негувате лицето после 25-тата година

Добрата секојдневна рутина може да ви помогне да го спречите сгареењето на кожата и да ја...

Како оваа сезона да носите КОЖНА ЈАКНА на тренди начин

Ако би морале да издвоиме едно универзално модно парче тогаш тоа место дефинитивно ќе го...

Суперхрана за совршена кожа и коса

Освен во бројни препарати, поддршката за убава кожа и коса можете да ја најдете и во храната...

Подгответе ја кожата за зимата: 3 домашни маски за СУВА кожа

Да се има блескава, здрава и сјајна кожа е навистина тешко бидејќи бара доста деликатна нега...

Цел живот погрешно нанесуваме дезодоранс – ова е правилниот начин

Голем дел од луѓето го нанесуваат дезодорансот на погрешен начин што го намалува неговото...

Оваа есен носиме црно кожно здолниште

Црното кожно здолниште едно од главните парчиња кои мора да се најдат во плакарот на секоја...

Одберете го омилениот парфем според карактерот

Сигурно барем еднаш во животот сте се вратиле насмеани дома бидејќи конечно сте го пронашле...

Како до совршена кожа без пудра

Козметичките производи во целосно не можат да помогнат за здравиот изглед на кожата и спас...

Домашна маска за детоксикација на кожата на лицето

Како што му е потреба детоксикација на организмот за ослободување од штетните материи во...

4 начини да го употребите кафето за поубава кожа и коса

Кафето може многу да помогне во вашата рутина за разубавување, од нега на лицето, до негата и...

Знаете ли што се крие во вашите мозолчиња?

Виралните видеа кои прикажуваат стискање на мозолчиња не се пријатни за гледање. Но, сепак...

Шест начини како да го користите лимонот за разубавување

Лимонот изобилува со витамин Ц кој е многу важен антиоксиданс за кожата. Витаминот Ц влијае...

Витамини и минерали за заштита на кожата во летниот период

Летниот период е време кога треба да размислуваме за заштитата на нашата кожа многу повеќе...

Пилинг од куркума за ‘златна’ кожа која зрачи со младоликост

 Во летниот период кожата бара особено внимание поради тоа што е изложена на бројни...

Дали кокосовото масло е здраво?

Маслото од кокос последниве години се наметна како универзален лек и средство што се најде...

Домашна летна маска за лице за мрсна кожа

 Во лето кожата е особено подложна на прекумерно мастење и бара посебна нега која длабински...