Таг:, , , , , , , , , , , ,

Некои производи смеете да ги чувате во фрижидер, но овие никако!

Ако сакате да го продолжите рокот на траење на вашиот омилен парфем никако не го чувајте во...

Вратете го сјајот на кожата без хируршки интервенции

Негата и грижата за кожата и косата се приоритети во задржувањето на свежината и убавината...

Најважното прашање ова лето: Дали млекото за сончање има рок на траење и колку е штетно ако тој истече?

Колку смее да се користи млекото за сончање и дали е безбедно да се потпреме на...

Шерон Стоун ги откри тајните за својот младешки изглед

Холивудската ѕвезда во својата 59-та година воодушевува со својот младешки изглед и убавина....

Кралицата Елизабета II од 1989 година користи само еден лак за нокти

Кралицата Елизабета II е долгогодишен обожавател на иста боја и бренд на лак за нокти. Цената...

Што ќе се случи доколку ставите оцет во тоалетот? (ВИДЕО)

На многумина им е познато дека оцетот може да се употребува за чистење, бидејќи е многу...

Како Гвинет Палтроу ја одржува кожата сјајна и на 44 години?

Гвинет Палтроу е една од оние жени што совршено ја одржува својата природна убавина, како...

Викторија Бекам ја споделува тајната за нејзиниот совршен изглед

Се прашувате дали е возможно да изгледате прекрасно и елегантно, и тоа да го остварите за пет...

Внимавајте: Одредена шминка и козметика предизвикуваат рак!

Една просечна жена на дневно ниво нанесува околу 515 хемикалии во дезодоранси, креми и...

Најпопуларниот тренд за убавина за 2016 година веќе го имате во вашиот несесер!

Се прашувате кој е најголемиот тренд за убавина оваа година? Само погледнете во вашиот...

5 совети за козметиките кои се докажаа како митови

Модерната жена секојдневно се среќава со многу совети кои имаат за цел да и помогнат во...

FOOD Challenge – Мејкап ритуал без козметика?

Најновиот тренд помеѓу младите, таканаречениот FOOD Challenge, се исполнува на тој начин што...

Непроценливи совети за уредување на вашите козметички производи

Ниту една модерна жена не може да си го замисли животот без секојдневна употреба на...

„Bellina“ нова онлајн продавница на нашиот пазар, за одлична козметика и парфеми

Оваа година имавме прилика да го посетиме 14-тото издание на Fashion Weekend Skopje, кое овој пат се...

7 Начини како да препознаете „фејк“ парфем?

Многумина од купувачите мислат дека сите парфеми во продавниците се автентични, но не се...

Проѕирната пудра е најновиот хит во козметиката

Пудрите за лице кои претежно дамите ги користат имаат цели палети на нијанси и намени за...

10 совети за лесно и практично пакување за вашето летно патување

Употребувајте вакум ќеси – со што ќе може да понесете повеќе облека, а таа ќе ви зазема...

Евтина наспроти скапа шминка: Оваа девојка го направила тестот, а фотографиите јасно го покажуваат победникот!

Помалку или повеќе, сите жени се шминкаат. Изборот не производителот е исто толку важен како...

15 грешки кои ве делат од совршената кожа на лицето

Во секојдневието често многу пати правиме работи кои се лоши за кожата, но не сме свесни дека...

Како да ја препознаете органската козметика ?

Никогаш не се разговарало повеќе, од сега, за штетата од состојките кои се наоѓаат во...