Чек дис аут
Search


Таг:, , , , , , ,

Принцот Вилијам се појави во иста облека со Кралицата Елизабета на свеченост во Шкотска

Принцот Вилијам и кралицата Елизабета II носеа елегантна облека за време на дваесетиот Орден...

Oва се тајните за британската кралска кујна

За сите оние кои се прашуваат за тајните на кралската кујна, овојпат, куварите кои некогаш...

Децата на принцот Хари и Меган Маркл нема да носат титула на принц и принцеза

Титулите во британското кралско семејство се одредени од пра-пра-дедото на Хари, кралот Џорџ...

Членовите на британското кралско семејство пред 10 години

Што се однесува до изгледот на кралското семејство, некои членови, како на пример, принцот...

Кралицата Елизабета II е единствената личност може да патува без пасош

Британската кралица Елизабета II како владетел на Велика Британија, Канада, Австралија, Нов...

Бремената војвотка Кејт во блескава креација како Дизниева принцеза

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам присуствуваа на свечениот хуманитарен настан “Royal...

Новогодишната елка на кралицата Елизабета

Празничната атмосфера во домот на кралицата Елизабета започна со поставувањето на шест...

Кралицата Елизабета и принцот Филип одбележуваат 70 години брак

Британска кралица Елизабета Втора, која владее веќе 65 години, денес прославаат 70...

ФОТО: ПОГЛЕД ВО ПАЛАТАТА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА, ВРЕДНА 1,55 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Оваа резиденција содржи вкупно 755 соби, односно 52 спални соби, 188 соби за персоналот, 92...