Таг:, , , , , , ,

ФБИ открива: Ова се најголемите психопати помеѓу хороскопските знаци

Постојат многу карактеристики за одредени знаци кои се општоприфатени како стереотипи:...

Факти кои не сте ги знаеле за земјата во која нема криминал

Секој од нас би сакал да живее во земја која е безбедна, која нема криминал и која е интересна...

5 работи кои никогаш не треба да ги пребарувате на Гугл!

Можеби звучи безопасно, но некои дезинформации кои може да ги прочитате можат да го нарушат...

Холандските затвори се затвараат, бидејќи земјата станала многу безбедна

Во 2013 година 19 затвори во Холандија биле затворени бидејќи немало доволно осуденици кои...

Видео: Се обидел да ја ограби додека давала интервју!

Жена во Бразил за малку ќе била ограбена и тоа додека давала интервју за локална телевизија....