Таг:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Фотографка ги руши стереотипите за пит булите преку преслатки цветни портрети

Речиси сите луѓе сакаат да имаат миленик, дали станува збор за куче или маче, риби или зајак,...

Посвоени во исто време: Ова момче и неговото куче се најдобри пријатели (ВИДЕО)

Момчето Бади (3) и кучето Риган се доказ дека кучето и човекот се најдобри пријатели. Посвоени...

Неверојатна приказна: Креативна девојка реконструира комбе за да патува низ светот со своето куче

Патувачкиот ентузијаст Марина Пиро од Италија, порасна со две цели: „да биде самодоволна...

Поради љубовта кон кучињата, пејачката стана вегетаријанка

Љубовта кон нејзиниот најдобар пријател нема граници. ,,Кога сум со животни, заборавам на...

Неконвенционални илустрации со љубовни приказни од секојдневието

Љубовта нема една форма и не е само големи романтични гестови и таа е насекаде. Ова се...

По тешката операција, ова куче се враќа кај сопственикот. Реакцијата ќе ве расплаче! (ВИДЕО)

Добро е познат фактот дека кучињата се многу интелигентни животни, но и емотивни и потполно...

10 имиња на кучиња кои носат среќа. Дали го има и вашето куче на листата?

Иако знаеме дека секој сопственик сака да го израсне своето куче во љубов и среќа, сепак се...

Пријателството помеѓу децата и кучињата е најискрено! (ВИДЕО)

Кучето е најверниот пријател на човекот, но поврзаноста помеѓу малите деца и домашните...

Запознајте го Јоги, кучето со лице како на човек кое ги шокираше сите!

Јоги има една година, тој е ши пу, но тоа што е необично за него е што има лице како човек. Chantal...

Портрети на кучиња кои ја покажуваат нивната совршена несовршеност и будат многу емоции

Наградуваната фотографка Alex Cearns е голем љубител на животни и ја фокусира нејзината работа...

10 видови на кучиња кои најлесно се прилагодуваат на живот во стан

Некогаш не е лесно да го изберете вистинкото милениче. Колку и да ви се допаѓа некое куче,...

Погледнете зашто животот без кучиња е здодевен… (ВИДЕО)

Милениците се вистинска среќа во домот, умеат да не насмеат, да не забавуваат и да не осипат...

Кучиња во смешни ситуации кои дефинитивно ќе ве насмеат (ВИДЕО)

Колку кучиња, толку смешки.  Корисниците на снепчет редовно споделуваат смешки од нивните...

Се лизнал и парализиран лежел 20 часа, а неговиот најдобар пријател му го спасил животот

Доказ дека кучето е најдобриот пријател ни доаѓа и од оваа приказна за човек кој се лизнал и...

Ова е Луби, златниот ретривер кој прегрнува луѓе на своите прошетки низ Њујорк

Кучињата со причина ја имаат добиено титулата „најдобар пријател“ на човекот. Додека...

Како да направите џемпер за кучето од стара облека (ВИДЕО)

Кога температурите одат под нулата и на животните им е прилично ладно.  Ова е видео кое ќе ви...

Еве зошто треба да му се насмеете на вашето куче

Благонаклонетоста и довербата меѓу луѓето и кучињата се стекнува само со една насмевка што...

ХАСКА СЕ „РАСПРАВА“ СО СОПСТВЕНИЧКАТА САМО ЗА ДА НЕ ВЛЕЗЕ ПОД ТУШОТ

Не е тајна дека повеќето миленичиња не обожаваат да се бањаат, но хаската Монк има „ритуал“...

Овие карактеристики треба да ги знаете за вашиот кинески хороскопски знак

Иако секојдневно читаме хороскоп, сепак постои уште еден аспект од хороскопот со кој...

Бесценета реакција на германски овчар кога бебе почнува да плаче (ВИДЕО)

Играта на кучињата беше прекината од плачот на бебето, а едното куче имаше бесценета...