Таг:, , , , , , , ,

Кое домашно милениче повеќе го сака сопственикот? Мачката или кучето?

Науката докажала кој нѐ сака повеќе! Постои вечна полемика помеѓу луѓето кои чуваат мачки и...

Што сѐ можат кучињата да почувствуваат кај луѓето? Не можете да ги излажете!

Сетилата на кучињата се истенчени и почувствителни од човековите, а честопати се чини дека...

10 најубави раси на кучиња во светот

Секое куче е убаво на свој начин, а секој сопственик на куче верува дека неговото е најубаво....

Ова се кучиња кои влегле во Гинисовата книга на рекорди

Секое куче има специфична карактеристика според која се разликува од другите видови, без...

На овие близначиња не им се потребни цртани филмови, нив ги забавуваат домашните миленичиња! (ВИДЕО)

Мислењата околу тоа дали е можно бебето да расте заедно со домашно милениче се поделени....

Фотографка ги руши стереотипите за пит булите преку преслатки цветни портрети

Речиси сите луѓе сакаат да имаат миленик, дали станува збор за куче или маче, риби или зајак,...

Еве како изгледа пријателството помеѓу децата и кучињата

Пријателството помеѓу кучињата и децата е едно од најслатките, но и најискрените...

Неверојатни трансформации на кучиња по нивното посвојување

Посвојувањето и чувањето на куче претставува навистина голема одговорност. Но, дали некогаш...

Бесценета реакција на германски овчар кога бебе почнува да плаче (ВИДЕО)

Играта на кучињата беше прекината од плачот на бебето, а едното куче имаше бесценета...

Дали кучињата треба да носат зимски кондури? (ВИДЕО)

Зимските кондури за кучињата можат да бидат многу корисни, затоа што ги штитат шепите од...

И кучињата се радуваат на отворањето на новогодишните подароци (ВИДЕО)

За секој од нас, Новата година е нешто посебно. Тоа е период кој го поминуваме со своите...

Пет совети за среќни кучиња

Кучињата заземаат посебно место во срцата на луѓето. Тие се полни со љубов спрема своите...

Реакцијата на кучињата на новиот дом ќе ви го разубави денот (Видео)

Да се биде сопственик на куче е нешто прекрасно. Не само што кучињата гарантираат безусловна...

Дали и вашиот миленик прави вака? (ВИДЕО)

Кучињата и мачињата се познати по нивната љубов да се пикаат во плакари, торби, куфери,...

Љубоморни кучиња сакаат внимание (ВИДЕО)

Милениците се навикнати да бидат во центарот на вниманието на нивните луѓе и уживаат во тоа,...

Ваква дисциплина од кучиња не сте виделе… (ВИДЕО)

Сите знаеме колку е тешко да ги натерате милениците да се однесуваат како што мислите дека...

Кога сопругата се вратила порано од работа, дома ја очекувало вистинско изненадување (ВИДЕО)

Тоа што овој сопруг го направил за неговата сакана е навистина преслатко!  Иако тие во домот...

На сцената се појавила една жена со своето куче: Сите гледале во неверување кога започнал нивниот перформанс!

Можете ли да замислите колку часа на напорна работа и тренинг се вложени во оваа изведба?...

Фотографии од мали дечиња и големи кучиња кои ќе ви го стоплат срцето

 ,Мали дечиња и нивните големи кучиња“(,,Little Kids and Their Big Dogs“) е емотивен фотографски проект на...

15 кучиња коишто се убедени дека се луѓе

За кучињата сме слушнале многу пофални зборови – тие се лојални, неверојатно слатки и...