Таг:, , , , ,

Македонски готвачи освоија златени медали на Интернационалниот гастрономски фестивал Истанбул 2018

Тимот на националната асоцијација на готвачи „Гастромак“ деновиве беше дел од 16-тиот...

Како најлесно да исчистите ананас? (ВИДЕО)

Ова вкусно тропско овошје ќе го најдете во разни начини, сушено или во конзерва, но највкусно...

Ова се трите највкусни руски специјалитети

Напредувањето и усовршувањето на руската храна претставувало долготраен процес низ...

Совети за здрава исхрана во текот на бременоста

Бременоста претставува посебен период од животот на жената кој е поврзан со многубројни...

Се шири мирис на италијанска кујна во центарот на градот

Италијанската кујна се смета за една од највкусните и најраспространети кујни во светот....

12 знаци кои ви кажуваат дека не сте спремни за заеднички живот

Во врска сте и зазмислувате за заеднички живот? Ако сеуште размислувате, овие 12 знаци ќе ви...

Разлики во рекламите на ИКЕА во зависност од земјата за која се наменети

Еден каталог, за една фирма, со различни фотошопирани разлики во зависност од земјата за...

Опасна закана за конкуренцијата: Спенџарска си најде нова работа! (ФОТО)

По престанувањето на ангажманот во утринската емисија на телевизија Канал 5, водителката...

Инспирација: Кујни обоени во храбри и несекојдневни бои

Сите ги сакаме класичните бои на дрвото кои одлично прилегаат на мебелот во домот, но...

5 нешта кои веднаш треба да ги исфрлите од кујната

Како што се ближи крајот на оваа година, така е време и ние да издвоиме еден ден и да се...

Направете сами лесен и ефикасен, еко чистач само со неколку состојки

Во време кога сме опкружено со производи полни со штетни материи добро е да излеземе од...

Оваа куќа била заклучена од 1956 година се до сега,а тоа што го нашле новите сопственици е неверојатно…

Тотално неочекувано откритие имал дизајнерот на мебел Nathan Chandler кој го нашол и купил овој дом...

Едноставни и брзи трикови во кујна

Скоро и да нема дама која не поминува одреден дел од своето време во кујната, па затоа...

5 места во домот кои мораме да ги чистиме секојдневно

Нема да се случи ништо страшно ако прескокнете некој ден со чистење на овие површини и...

16 трикови со кои ќе станете врвен готвач во вашата кујна

Дури и најдобрите домаќини секогаш може да научат по некој нов трик. Ова се 16 совети од кои...

Сакате да готвите но миризбата низ домот ви го уништува задоволството? 6 совети како домот да ви мириса убаво

Колку што пржените компирчиња, лепчиња или пилешки прсти знаат да бидат вкусни, така мирисот...

ВИДЕО: Му стави слушалки на кромидот – цел свет се расплака од смеа

Сечењето на кромидот најчесто е причина поради која многумина се откажуваат од...

Задоволство кое ќе чини 50 евра дневно во првиот тримесечен период

Stone Bridge Suites апартмани – хотелски третман во домашен амбиент Се отворија Stone Bridge Suites, 23...

Трикови во кујната, од кои и искусните готвачи може да научат нешто! (ВИДЕО)

Човек учи додека е жив, па така дури и искусните готвачи може да научат нешто од овие трикови....

Ги завиткала бутините и стомакот во фолија, а кога ја извадила останала шокирана од резултатот (видео)

Фолија е нешто што сите го имаме во кујна, а може да се користи и за намалување на целулитот и...