Таг:, , ,

Која е женската лага за време на сексот која ги шокира мажите?

Според истражувањето спроведено врз 2.300 испитаници, дури 67 отсто од жените барем еднаш во...

Погледнете го овој интересен предизвик кој ќе ве насмее помеѓу Марко и Мартин (ВИДЕО)

Досега сме погледнале повеќе видеа од Мартин Јовчевски кои секогаш се креативни и...

Едноставни и прецизни начини да откриете дали некој ве лаже

Американската асоцијација на психолози во едно истражување дојде до заклучок дека...

Како да препознаете кога некој ве лаже?

Постојат неколку знаци додека водите разговор кои ќе ви помогнат да сфатите дека другата...

По скандалот со Ѓулсерен се огласи и Џихан: СЕ Е ЛАГА И ЕДНА ГОЛЕМА ИЗМИСЛИЦА!

Во Турција популарниот актер Еркан Петекаја важи за пандан на Џорџ Клуни, но по скандалот...

Каде гледаш кога ме лажеш?

Колку пати досега сте слушнале дека очите се огледало на душата? Експертите за говор на тело...

Видео: Што ќе се случи кога ќе ставите дете на детектор за лаги

Што ќе се случи кога ќе ставите дете на детектор за лаги? Џими Кимел го направил тоа на...

Кога дечко ти те лаже, ама ти имаш докази

Не лажи, еве „screenshot“!

Видео: Вистината зад Фејсбук и лајковите

Социјалните мрежи станаа се, само не за дружење. Ова видео ќе ни ја прикаже тажната вистина...