Таг:, , , , , , , , , ,

6 причини зошто луѓето кои поминуваат време сами се попаметни и посилни

Постојат луѓе кои не сакаат секогаш да се во гужва, помеѓу луѓе и го ценат своето време...

10 причини зошто луѓето родени во знакот на Девица се најуспешни

Девиците се срамежливи, наивни, конзервативни и воздржани луѓе, кои се независни и сами ги...

Ова се ѕвездите коишто се најдоа на листата познати со најлоши заби, меѓу нив Мадона, Џони Деп, Роналдо, Линдси Лохан и многу други!

Вистина е дека познатите личности се подготвени да фрлат огромна сума на пари, сѐ со цел да...

Ноќ на убавина, слава, гламур!

„Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат...

Овие познати личности се вистински зависници од секс!

Иако на прв поглед звучи неверојатно, зависноста од сексот е навистина присутна и погодува...

ФОТО: Сите ја знаеме Северина, а еве ја нејзината сестра новинарка

Маријана е дипломиран новинар, среќно мажена, а премногу врзана за Александар, синот на...

Зошто Скорпиите се најмоќните личности во хороскопот?

Сите хороскопски знаци имаат свои карактеристики. За Скорпиите често се вели дека се...

Пред 4 години се повлече од фудбалот, а ќе се изненадите колку дневно заработува сега Дејвид Бекам!

Дејвид Бекам и ден денес е еден од најпопуларните светски личности. Иако пред 4 години се...

11 работи кои луѓето не сфаќаат дека ги правите поради тоа што сте депресивни

Депресијата е психолошко нарушување што негативно влијае на начинот на кој се чувствувате,...

Бидете спонтана и ќе бидете омилена

Ако забележите дека се потешко остварувате нови познанства тогаш се надеваме дека овие...

Луѓето што доцнат се покреативни и поуспешни

Сите ние го имаме оној пријател или колега кој постојано доцни. Луѓето кои вечно доцнат на...

Часот во кој сте родени го открива карактерот

Кога сте родени? Наутро, попладне или пак навечер? Пронајде го својот час на раѓање и...

100 највлијателни според Time: Од папата, Обама, до Дикаприо

Највлијателните личности на светот годинава се папата Франциско, американскиот...

14 луѓе кои случајно личат на некои познати личности од цртани филмови

Овие луѓе можеби и самите не се свесни дека потсетуваат на некои познати  личности. 1. 2. 3. 4. 5....

Ако имате вакви личности крај себе, тогаш сте меѓу најсреќните луѓе на оваа планета

Постојат луѓе чија животна мисија е да шират радост, спонтаност – каде и да се појават, тие...

Двојниците на славните личности од животинскиот свет

Ако се уште го немате сретнато вашиот двојник, можеби барате на погрешно место. Некои среќни...

Како да ги привлечете вистинските личности во својот живот

Избркајте ги негативните луѓе од вашиот живот, а со помош на овие совети привлечете ги оние...

10 типови лоши луѓе кои се отровни за вас

Луѓето често се грижат за храната што ја јадат – за тоа дали овошјето и зеленчукот се...

Како изгледа кога знаете дека не си одговарате, а сепак не се откажувате

Понекогаш вистинските личности ги сретнувате во погрешно време. Тоа не е нешто што можете да...