Таг:, , , , ,

Научете како да ги чистите вашите заби темелно, брзо и ефикасно

Сите посакуваме да имаме убава насмевка, здравите и убави заби не само што се многу важни за...

Седум причини зошто да консумирате лимон секој ден

Лимонот е овошје, кое се препорачува секојдневно да се конзумира, тој се користи на различни...

Одличен рецепт за уживачка природна купка

Овие опуштачки купки ќе ве освојат оваа есен и зима, а се што ви е потребно за нив веќе го...

Немате енергија и не можете да се разбудите? Овој сок е сè што ви е потребно

Нутриционистите ги вбројуваат брокулата и лимонот во едни од најздравите состојки за...

Дали би го пробале овој сладолед?

Сладоледот е омилената храна во летните месеци, но не и најдобар избор за одржување на...

Шест начини како да го користите лимонот за разубавување

Лимонот изобилува со витамин Ц кој е многу важен антиоксиданс за кожата. Витаминот Ц влијае...

Вака изгледа кога бебиња прв пат пробуваат лимон (ВИДЕО)

Смешни реакции на бебиња кога прв пат ќе го вкусат лимонот. Можеби на нив не им е најдобро, но...

Зошто не треба да се става кришка лимон во пијалак?

Кришка лимон во чаша вода или во некој друг пијалак е вообичаена работа. Меѓутоа, дали...

Кој е најпопуларниот мексикански коктел и каде можете да го пиете во Скопје?

Кога ќе помислите на Мексико сигурно веднаш добивате асоцијација на добра храна, текила,...

Посолете лимон и ставете го покрај креветот: Резултатите се неверојатни

Се што треба да направите е да исечете еден лимон на четири дена, ставете го на чинија и малку...

Пред спиење испијте ја оваа напивка: Се што сте изеле во текот на денот ќе го исфрлите наутро, затоа што оваа напивка ќе ви ги топи маснотиите полни 8 часа

Некогаш лаксативното дејство на одредена напивка може да стори повеќе од било која напивка...

Направете сами лесен и ефикасен, еко чистач само со неколку состојки

Во време кога сме опкружено со производи полни со штетни материи добро е да излеземе од...

Три едноставни начини да направите домашен освежувач на воздухот

Живееме брзо темпо и многу често забораваме да си дадеме десет минути повеќе за да земеме...

3 начини како да се справите со акните со помош на домати

Не е важно колку години имате, доколку имате проблем со акни на лицето најверојатно се...

ВИДЕО: Натопила пола лимон во сода бикарбона – Тоа што го постигнала е фантастично!

Кај секоја домаќинка и домаќин, хигиената на куќата е на прво место, но никој не вели дека тоа...

Како сами да одгледате лимоново дрво од семки

Лимоновото дрво покрај убавите плодови што ги дава, може да биде и одлична украсна билка....

„СЕКОЕ УТРО ЦЕЛА ГОДИНА ПИЕВ ТОПЛА ВОДА СО МЕД И ЛИМОН, А ОВА СЕ РЕЗУЛТАТИТЕ КОИ ГИ ДОБИВ”

„Пред една година, пијалоците од мед и лимон ги купував во пакувања, само кога имав грип. Не...

8 болести кои можете да ги излечите со лимон, сол и бибер

Комбинацијата на лимон, сол и бибер не само што може да ви послужи за зачинување на салатата,...

Вода која ги топи масните наслаги: Овој пијалок е хит во Холивуд, а се прави многу едноставно

Водата со вкус која наводно го одржува фит изгледот на телото, претежно е преполна со...

ВОДА СО ЛИМОН ЗА ДЕТОКСИКАЦИЈА

Пролетта е во полн ек, а летото е на прагот. Сите сакаме да изгледаме убаво и витко во...