Таг:, , , , , , , , , , , ,

Ги користи усните како платно и создава уметност која го воодушевува интернетот

Уметникот зад овие неверојатно исцртани усни е Андреа, @girlgreybeauty која има преку 364,000 следачи...

Памела Андерсон претерала со ботокс. Нејзините фанови ја критикуваат и одвај ја препознаваат!

Познатата актерка Памела Андерсон (50) долго време важеше за неприкосновена секс-бомба во...

Обликувајте ги вашите веѓи според обликот на лицето (ВИДЕО)

Веѓите можат да ја разубават жената, но и да го уништат нејзиниот изглед. Нивниот тренд се...

6 причини зошто е важно да имате обликувани веѓи

Се верува дека веднаш по забите, веѓите се најважниот дел од секое лице. Затоа важно е да се...

Дали го знаете она чувство кога ќе направите 50 селфи фотки, но ниту една не е доволно добра за Instagram?

ОТКРИТИЕ НА ГОДИНАТА-Научниците открија зошто на некои селфи фотки изгледате ужасно! Дали...

Имате масна кожа? Еве што треба да направите за да се ослободите од маснотијата

Смачено ви е од сјајното лице на фотографиите, или пак од размачканата шминка на крајот од...

25 фотографии од актерки со и без шминка, испраќаат порака дека совршенство не постои

Секогаш се под будното око на јавноста, но не секогаш изгледаат совршено. Познатите дами...

Видео : Погледнете како изгледа поздравување со непознати луѓе во центарот на Скопје

Низ нашиот град секојдневно се случуваат интересни ситуации каде што можат да се забележат...

Вратете го сјајот на кожата без хируршки интервенции

Негата и грижата за кожата и косата се приоритети во задржувањето на свежината и убавината...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОСЛЕДНИОТ ВТОРНИК ВО 2017 ГОДИНА (26 ДЕКЕМВРИ)

Овен  Во текот на денешниот ден ќе размислувате за некои планови и одлуки кои ќе сакате да ги...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (23 – 24 ДЕКЕМВРИ, 2017)

Овен  Имате прилика да се смирите со некој кон не бил со вас фер или да воспоставите добра...

„Facebook“ ќе ве известува кога некој ќе објави фотографија со вас, иако не сте „означени“

Социјалната мрежа „Facebook“ ќе започне да ги известува корисниците дека некој објавил...

Лоши навики во негата на кожата кои морате да ги промените

Начинот на кој се грижиме за нашата кожа се гледа во тоа како таа изгледа, затоа многу е важно...

(ФОТО) Јана Бурческа на слатки маки: Мајчинството драстично ја промени – за првпат по породувањето покажа колку е физички сменета!

Деновиве Јана Бурческа која е тазе мама го промовираше синглот „Содом“ заедно со раперот...

Тренд нијанси на кармини за есен/зима 2017-2018

Студената сезона е резервирана за темните нијанси на кармини. Длабоките тонови на...

Како правилно да го негувате лицето после 25-тата година

Добрата секојдневна рутина може да ви помогне да го спречите сгареењето на кожата и да ја...

ВИДЕО: Тијана Дапчевиќ како Дара Бубамара, без силикони, во ТЛЗП

Тијана Дапчевиќ во најновата епизода од музичкото шоу Твоето лице звучи познато се најде во...

Десет вистини за Скорпиите!

Скорпиите се еден од најинтересните и најмистериозните хороскопски знаци. Често се...

Овие знаци укажуваат дека сте во врска со погрешен човек

Сите имаме сомнежи, но ако чувствувате кој било од следните знаци, веројатно си го трошите...

ВИДЕО: Храбар метеоролог покажа што се случува на ветер со брзина од 150 км/ч

Метеорологот Џастин Дрејк објави снимка како се бори со силниот ветер на Флорида. Тој едвај...